Arsenal - Crystal Palace: wynik meczu i relacja - Premier League

14/01/2021, 21:52 GMT+1

Kibice Arsenalu z pewnością liczyli na więcej. Ich ulubieńcy zremisowali na zakończenie 18. kolejki Premier League w derbach Londynu z Crystal Palace 0:0 i tym samym przerwali serię trzech kolejnych zwycięstw.

Kanonierzy po koszmarnym początku sezonu w ostatnich tygodniach złapali wreszcie odpowiedni rytm. O zachwytach nad ich grą trudno było mówić, ale zgadzało się to, co najważniejsze – wyniki. W poprzednich trzech kolejkach sięgnęli po komplet dziewięciu punktów i opuścili zawstydzające ich dolne rejony tabeli.
W czwartek na Emirates Stadium przyjechał ligowy średniak Crystal Palace, więc śmiało można było zakładać, że Arsenal swoją serię zwycięstw przedłuży. Tak się jednak nie stało.

Arsenal ratowała poprzeczka, później bramkarz

Zawodnicy obu drużyn dość długo się rozpędzali. Pierwsze minuty spotkania upływały pod znakiem przewagi gospodarzy, ale wiele dobrego z tego nie wynikało. Aktywni byli szczególnie Hector Bellerin i Bukayo Saka, świetnymi przerzutami imponował Dani Ceballos, a w odbiorze bezbłędny był Granit Xhaka, ale okazji bramkowych brakowało.
A Crystal Palace cierpliwie czekało na swoje okazje. I te się w końcu pojawiły. Pod bramką Bernda Leno piekielnie groźnie było po dwóch dośrodkowaniach. Najpierw w poprzeczkę uderzył James Tomkins, a za chwilę dokładniejszy był Christian Benteke. Belg strzelił precyzyjnie przy słupku, ale Niemiec wyciągnął się jak długi i końcami palców uratował swój zespół.
Tuż po zmianie stron Arsenal podkręcił tempo. Przez kilkanaście minut nie wypuszczał rywali z własnej połowy, ale znów - strzały celne, nawet jak były, to Vicente Guaicie nie sprawiały żadnych problemów. Mijały kolejne minuty, a napór Kanonierów, zamiast przybierać na sile, słabł. Crystal Palace w drugiej połowie było natomiast zupełnie bezzębne i wszystko niechybnie zmierzało do bezbramkowego remisu. I tak się skończyło. Zwycięska seria Arsenalu to już przeszłość.
Po 18. kolejce ekipa z Emirates Stadium zajmuje 11. miejsce w tabeli. Orły są dwie pozycje niżej.