Arsenal - Brighton: wynik meczu i relacja - Premier League

06/12/2019, 08:19 GMT+1

Nie odmienił gry i wyników Arsenalu Freddie Ljungberg, który przed tygodniem zastąpił w roli menedżera Unaia Emery'ego. Kanonierzy czekają na zwycięstwo od dziewięciu meczów. W czwartek wieczorem przegrali w Londynie z Brighton 1:2.

Nawet grając na swoim stadionie Kanonierzy nie potrafili przejąć kontroli nad meczem z Mewami, które okupują dolne rejony tabeli. Zostali za to ukarani trafieniem Adama Webstera. Dopiero po przerwie miejscowi śmielej ruszyli do ataków i efekty przyszły szybko - w 50. minucie wyrównał Alexandre Lacazette.
Apetyt na strzelenie zwycięskiego gola mógł ucieszyć kibiców londyńczyków. Inna sprawa, że Bernd Leno też wielokrotnie musiał wyciągać swoich kolegów z opresji. Niemiecki bramkarz Kanonierów był jednak bezradny 10 minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego, przy strzale Neala Maupaya na 2:1 dla Brighton. To pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Mew w erze Premier League w meczach przeciwko drużynom z czołowej szóstki.
Arsenal natomiast pozostaje bez zwycięstwa w sześciu ligowych meczach z rzędu, a w dziewięciu we wszystkich rozgrywkach. Tak źle ostatni raz w tym klubie było 42 lata temu, dokładnie w marcu 1977 roku.

Ljungberg: odbudować pewność siebie

- Jesteśmy rozczarowani. W pierwszej połowie baliśmy się piłki, nie ruszaliśmy się, staliśmy w miejscu. Dopiero po przerwie zaczęliśmy wyglądać jak drużyna. Musimy prezentować się w ten sposób przez cały mecz. Pora na wyciągnięcie odpowiednich wniosków - przyznał po meczu Ljungberg, który tymczasowo zastępuje na stanowisku menedżera zwolnionego w ubiegły piątek Emery'go.
Były szwedzki piłkarz Kanonierów (w latach 1998-2007) zadebiutował w nowej roli w niedzielę, w zremisowanym 2:2 meczu z Norwich. W poniedziałek czeka ich następne spotkanie - derby Londynu z West Hamem. - Musimy się przełamać i odbudować pewność siebie - podkreślił Szwed.