Arkadiusz Milik kontuzjowany w meczu Juventusu z Monzą – Serie A 2022/2023

29/01/2023, 20:06 GMT+1

Arkadiusz Milik jest w tym sezonie jednym z jaśniejszych punktów zmagającego się z ogromnymi problemami Juventusu. W niedzielę Polak nie zdołał jednak uratować turyńskiego klubu przed porażką z Monzą na własnym terenie. Na domiar złego jeszcze przed końcem meczu opuścił boisko z kontuzją mięśniową.

Arkadiusz Milik

Polski napastnik tym razem rozpoczął spotkanie wśród rezerwowych, ale przy wyniku 0:2 trener Massimiliano Allegri zdecydował się już posłać do boju jednego ze swoich najlepszych strzelców.
Milik pojawił się na murawie w 58. minucie. Niestety nie zdołał wytrwać na niej do ostatniego gwizdka. Po zaledwie 25 minutach nie był już w stanie kontynuować gry. Juventus kończył mecz w dziesiątkę, gdyż limit zmian został wcześniej wykorzystany.

Niepokojące słowa trenera

Były zawodnik Napoli po jednym ze starć poczuł ukłucie w mięśniu lewej nogi i poprosił o opuszczenie boiska, ale przez chwilę jeszcze na nim pozostał. Próbował rozchodzić uraz, jednak szybko zdał sobie sprawę, że to niemożliwe. Juventus w osłabieniu nie zdołał już nawet złapać kontaktu z rywalami, przegrywając 0:2.
Dopiero po przeprowadzeniu szczegółowych badań dowiemy się, jak poważny jest stan reprezentanta Polski i kiedy będzie w stanie powrócić do gry. Pomeczowa wypowiedź trenera Allegriego o kontuzji Milika nie napawa jednak optymizmem.
Szkoleniowiec turyńskiego zespołu potwierdził w rozmowie z reporterami, że napastnik poczuł dyskomfort mięśniowy. Zapowiedział, że Milika czeka przerwa przynajmniej w kilku najbliższych spotkaniach.

Pocieszeniem dla Juventusu może być powrót do zdrowia Dusana Vlahovicia, który w niedzielę pojawił się w składzie po długiej pauzie. Podobnie jak Milik ma sześć goli w trwającym sezonie Serie A.
Klub z Turynu zmaga się jednak z poważniejszymi problemami. Niedawno został ukarany odjęciem 15 punktów w związku z fałszowaniem sprawozdań finansowych i zajmuje dopiero 13. miejsce w tabeli.
Autor: jac/TG / Źródło: eurosport.pl, pazzidifanta.com