Arkadiusz Milik bezlitosny w polu karnym Sampdorii. Zobacz gola Polaka

03/02/2019, 07:15 GMT+1

Arkadiusz Milik nie zatrzymuje się w lidze włoskiej. W sobotę z zimną krwią wbił gola Sampdorii, a jego Napoli zwyciężyło 3:0. To już 12. trafienie Milika w sezonie Serie A.

Była 25. minuta, gdy polski napastnik w polu karnym dostał precyzyjne podanie od Jose Callejona. Wcześniej zgubił obrońcę gości Joachima Andersena i mocnym strzałem pod poprzeczkę otworzył wynik.

Po chwili było 2:0 po bramce Lorenzo Insigne, a trzecie trafienie przed końcem meczu dołożył rezerwowy Simone Verdi.

Goni Piątka

Milik, któremu brakuje jednego gola, żeby dogonić w tabeli najskuteczniejszych graczy Serie A Krzysztofa Piątka (Milan gra w niedzielę z Romą), został zmieniony w minucie 92. Jego kolega z zespołu Piotr Zieliński rozegrał cały mecz. Podobnie jak Bartosz Bereszyński i Karol Linetty w ekipie z Genui.

Napoli zrewanżowało się Sampdorii za porażkę 0:3 w pierwszej rundzie rozgrywek. Po 16. zwycięstwie w sezonie ma 51 punktów. Do prowadzącego Juventusu traci dziewięć. Mistrzowie Włoch w sobotni wieczór zremisowali z Parmą 3:3.
Autor: kz/dasz / Źródło: eurosport.pl