Argentyna - Urugwaj: Lionel Messi i Edinson Cavani starli się podczas meczu

19/11/2019, 09:54 GMT+1

Ten mecz był towarzyski, ale tylko z nazwy. Argentyńczycy grali z Urugwajczykami, padł remis 2:2, swoją małą wojenkę na murawie toczyli Edison Cavani z Lionelem Messim. Jak pisze dziennik "Ole", w pewnym momencie pierwszy zachęcał drugiego do rozstrzygnięcia sporu na pięści, a w przerwie obu zawodników rozdzielać musiał Luis Suarez.

Spotkanie zostało rozegrane w Tel Awiwie. Do Izraela przyleciały gwiazdy, kibice ostrzyli sobie zęby na popis snajperów - Messiego, Sergio Aguero, Cavaniego i Suareza. I faktycznie, cała czwórka sprawiedliwie podzieliła się łupem bramkowym.
Po meczu sporo pisze się jednak o konflikcie między graczem Barcelony i PSG. Do wymiany "uprzejmości" doszło po jednym z fauli na Argentyńczyku. Widać było, że Messi i Cavani mieli sobie wiele do powiedzenia, w pewnym momencie tego pierwszego trzeba było uspokajać.

Zaproszenie do walki i dogrywka w tunelu?

O co konkretnie poszło? Jak pisze argentyński dziennik "Ole", Messi nerwowo zareagował na zaczepkę rywala, który w pewnym momencie zaproponował mu, że jeszcze w trakcie spotkania mogą się zmierzyć na pięści. Gazeta opiera się na zapisie wideo, na tej samej podstawie przytacza odpowiedź gwiazdora Barcelony, który miał propozycję przyjąć. "Kiedykolwiek chcesz" - cytuje się ripostę Messiego.
Do sytuacji doszło w pierwszej połowie. "Ole" podaje, że nerwowo było też tuż po gwizdku kończącym tę część spotkania. W tunelu prowadzącym do szatni zawodnicy chcieli przejść do konkretnych działań i rozdzielać musiał ich Suarez, a więc klubowy kolega Argentyńczyka.

Już nie taki łagodny

Po meczu Cavani bagatelizował incydent. - Tarcia były. To standard, jeśli chodzi o spotkania drużyn z Ameryki Południowej - mówił przed kamerami ESPN.

Messi do sytuacji się nie odniósł. Media podkreślają jednak, że piłkarz Barcelony - znany dotąd z łagodnego usposobienia - coraz częściej daje się ponieść emocjom, szczególnie w spotkaniach drużyny narodowej. Kilka dni temu, także w meczu towarzyskim, wdał się w pyskówkę z trenerem Brazylii.