Antoine Griezmann strzelił, Atletico pokonało Levante

13/01/2019, 13:05 GMT+1

Niespodziewane problemy Atletico w 19. kolejce Primera Division. Wicelider tabeli na własnej murawie pokonał Levante 1:0, ale z pomocą przyszedł mu sędzia, dyktując wątpliwy rzut karny. Zespół z Madrytu po tym zwycięstwie umocnił się na drugim miejscu w tabeli.

Pierwsza połowa na Wanda Metropolitano nie przyniosła bramek, choć okazji nie brakowało. Zwłaszcza ze strony Atletico. Najwięcej miał ich Francuz Antoine Griezmann. W 11. minucie drogę do siatki Levante znalazł nawet Hiszpan Vitolo - piłkarze i kibice w stolicy Hiszpanii już świętowali gola, ale po kilkudziesięciu sekundach sędzia anulował go po analizie VAR.
W efekcie szósty raz w tym sezonie na stadionie Rojiblancos kibice nie doczekali się przynajmniej jednego gola w pierwszych 45 minutach.

Sędzia nieugięty

Doczekali się za to w drugiej połowie. W 57. minucie, gdy rzut karny wykorzystał Griezmann, choć decyzja o jego podyktowaniu była dyskusyjna, na co zwracali uwagę piłkarze z Walencji. Arbiter uznał jednak, że Nikola Vukcević celowo zagrał ręką i zmienił kierunek lotu piłki. Powtórki pokazały, że Serb nie miał możliwości widzieć piłki, bo był odwrócony tyłem do akcji. Co ciekawe, sędzia nie chciał się posiłkować wideoweryfikacją. Griezmann kolejny raz w ostatnim czasie uratował skórę swojej drużynie.
Podrażnione Levante ruszyło do ataku i koniec końców mogło wyjeżdżać z Madrytu przynajmniej z punktem. Na remis nie pozwolił jednak Jan Oblak, który już dziewiąty raz w tym sezonie zachował czyste konto.
Atletico zbliżyło się do prowadzącej Barcelony na dwa punkty, ale Katalończycy w tej serii zagrają jeszcze z 13. w tabeli Eibarem.