Anglia - Polska 1:1. Spektakularny gol Szymańskiego

22/03/2019, 08:20 GMT+1

Polska zremisowała w Bristolu z Anglią 1:1 w towarzyskim spotkaniu drużyn młodzieżowych do lat 21. Oba zespoły wezmą w czerwcu udział w mistrzostwach Europy w tej kategorii wiekowej.

Prowadzenie gospodarzom w 13. minucie zapewnił znany z występów w Premier League w barwach Evertonu Dominic Calvert-Lewin. Wyrównanie dla Biało-Czerwonych uzyskał w 34. minucie Sebastian Szymański i to nie byle jak.

Spektakularny strzał

Piłkarz Legii Warszawa popisał się strzałem z rzutu wolnego z odległości około 40 metrów. Piłka poleciała w górny róg bramki. Dziennik "Daily Mail" w relacji z tego spotkani napisał, że Szymański strzelił "spektakularnego gola".
Młodzi angielscy piłkarze kompletnie nie spodziewali się zagrożenia i w związku z tym nie ustawili nawet muru.

Silna grupa

W przyszły wtorek piłkarze selekcjonera Czesława Michniewicza zagrają w Grodzisku Wlkp. z Serbią w kolejnym spotkaniu przygotowawczym do turnieju.
Mistrzostwa Europy do lat 21 odbędą się w dniach 16-30 czerwca. Gospodarzami są Włochy i San Marino. Finaliści zostali rozlosowani do trzech grup. Reprezentacja Polski w grupie A zmierzy się kolejno z Belgią, Włochami i Hiszpanią. Anglicy w grupie C zagrają z Francją, Rumunią i Chorwacją.
Anglia - Polska 1:1 bramki: 13' Calvert-Lewin - 34' SzymańskiSkład Polski: Kamil Grabara - Karol Fila, Mateusz Wieteska, Krystian Bielik, Paweł Stolarski - Bartosz Kapustka, Jakub Piotrowski, Patryk Dziczek, Sebastian Szymański (80. Mateusz Wdowiak), Konrad Michalak (62. Damian Gąska) - Adam Buksa (73. Karol Świderski).
Autor: kip/twis / Źródło: eurosport.pl, PAP