Anglia - Łotwa - wynik i relacja meczu eliminacji mistrzostw świata, piłka nożna kobiet

01/12/2021, 07:24 GMT+1

Trzy hat-tricki, dziesięć piłkarek z golem, a mecz zakończony wynikiem 20:0. Tak wyglądało spotkanie eliminacji mistrzostw świata 2023 w Doncaster między Anglią i Łotwą.

"To nasze najwyższe zwycięstwo w historii" - pieje z zachwytu BBC na swojej stronie.
Już do przerwy było 8:0, ale gospodynie ani myślały zwalniać tempa. W drugiej połowie dorzuciły 12 bramek. W sumie dziesięć zawodniczek posłało piłkę do siatki, a Lauren Hemp uczyniła to cztery razy.

To nie wszystko. Trzy piłkarki popisały się hat-trickiem, w tym Ellen White, która z dorobkiem 48 goli została najskuteczniejszą piłkarką reprezentacji Anglii. Bilans bramkowy Angielek po sześciu meczach eliminacji jest imponujący: 53-0.

Poprzedni rekord strzelecki Angielki pobiły w 2005 roku, pokonując Węgry 13:0.

Polki przegrały, mundial im ucieka

Występujące w innej grupie eliminacyjnej Polki przegrały w Leuven z Belgijkami 0:4 i w tabeli zajmują trzecie miejsce, ze stratą dwóch punktów do wtorkowych rywalek oraz do Norweżek.

Mistrzostwa świata w 2023 roku odbędą się w Australii i Nowej Zelandii.
Zwycięzcy grup eliminacyjnych awansują do nich bezpośrednio, a zespoły z drugich miejsc zagrają w barażach. Dwa najlepsze zapewnią sobie awans, a trzeci będzie miał jeszcze szansę w interkontynentalnym turnieju z udziałem 10 ekip.

W turnieju finałowym wystąpią 32 drużyny, w tym dwaj gospodarze bez konieczności gry w kwalifikacjach.
Autor: twis / Źródło: PAP