Andora - Polska: wynik na żywo i relacja live - Eliminacje MŚ w piłce nożnej 2022

12/11/2021, 18:37 GMT+1

Reprezentacja Polski pokonała na wyjeździe 4:1 Andorę w meczu eliminacji mistrzostw świata 2022. Zwycięstwo zapewniło naszej drużynie udział w barażach na kolejkę przed końcem. Tak relacjonowaliśmy spotkanie w eurosport.pl.

Koniec spotkania!
Lewandowski z dystansu, bardzo niecelnie. To była chyba ostatnia akcja meczu.
Nic się nie zmienia od kilkunastu minut. Polska w ataku pozycyjnym. Andora się broni i nie myśli nawet o zaangażowaniu a kontrę większej liczby zawodników.
Lewandowski faulowany prawie na środku boiska.
Szymański zmienia Zielińskiego.
Bereszyński do Piątka, strzał głową i piłka ląduje za bramką.
Lewandowski tym razem szukał podanie Świderskiego, ale dograł do kolegi zbyt mocno.
Znowu akcja stroną Casha, który tym razem próbował płaskiego dośrodkowania. Dobry pomysł, ale rywale zachowali czujność.
To powinien być hat-trick "Lewego". Dośrodkowanie od Zielińskiego było wypieszczone, kapitan Polaków uderzył głową, ale trafił prosto w bramkarza.
Schodzi Arkadiusz Milik.
Nic już nie odbierze nam trzech punktów. Do wejścia szykuje się Świderski.
1:4! Polska podwyższa prowadzenie! Zieliński zagrywa z rzut rożnego, Lewandowski precyzyjnie uderza głową.
Dynamiczne wejście Casha. Gracz Aston Villi dopadł do podania na skrzydło, zagrał mocno w pole karne w kierunku napastników, ale podanie przeciął skutecznie bramkarz.
Polacy próbują rozgrywać cierpliwie ataki, ale od jakiegoś czasu gra się im nie klei.
Zmiany, zmiany, zmiany. Cash za Frankowskiego , Piątek za Klicha, Linetty za Krychowiaka.
Faul Krychowiaka i kartka, o którą zawodnik prosił się od jakiegoś czasu. To sprawia, że pomocnik Lokomotiwu nie będzie mógł zagrać w kolejnym meczu eliminacji.
Matty Cash szykuje się do wejścia na boisko!
Piłka wędruje jak po sznureczku, w końcu uderza z kilkunastu metrów Zieliński. Mocno, ale niestety w środek bramki.
Jednak spalony...
Milik przyjmuje piłkę, mija bramkarza i pakuje futbolówkę do siatki. Sędzia odgwizduje spalonego, ale ma wątpliwości. O wszystkim zadecyduje VAR.
Anglia bawi się na Wembley z Albanią w innym meczu naszej grupy. Jest 52. minuta i 5:0. Przypomnijmy, przy takich wynikach już dzisiaj mamy baraże.
Ależ szansa Lewandowskiego! Frankowski świetnie dośrodkował, as Bayernu uderzył głową. Dobra interwencja bramkarza ratuje gospodarzy.

Zbyt mocna centra Krychowiaka do Milika. Akcję kasuje bramkarz.
Świetny przerzut do Milika, ten nie mógł się chyba zdecydować czy chce przyjmować czy podawać i ostatecznie futbolówka wylądowała pod nogami obrońcy.
Lewandowski mocno, tyle że bardzo niecelnie uderzył zza pola karnego.
Dobre zagranie w pole karne, Milik sięgnął piłkę, ale nie trafił w bramkę.
Atak pozycyjny Polaków. Milik faulowany 30 metrów od bramki, będzie rzut wolny.
Bez zmian w polskiej ekipie.
Zaczynamy drugą połowę!
W takich okolicznościach piłkarz Andory wyleciał z boiska już w pierwszej minucie.

Gol Milika kończy pierwszą połowę!
3:1 dla Polski! Milik dopada do bezpańskiej piłki i ze spokojem z bliska pakuje piłkę do siatki!
Andora trafia! Wrzutka z prawej strony boiska po rzucie wolnym, nikt nie przecina mocno lecącej piłki i ta wpada do polskiej bramki!
Frankowski próbuje kolejnych dośrodkowań, ale od jakiegoś czasu brakuje mu dokładności.
Lewandowski odgrywa piętą i robi to niedokładnie. Kontra gospodarzy zatrzymana przez faulującego Krychowiaka. Kartkę dostaje Vieira, który domagał się zbyt żywiołowo kartki dla Polaka.
Ostre starcia Alaeza z Bereszyńskim w tym spotkaniu, to był rewanż za zagranie Polaka sprzed kilkudziesięciu sekund. Sędzia doszukał się celowości w tym zagraniu i pokazał graczowi gospodarzy kartkę.
Znów dośrodkowanie Frankowskiego, tym razem przecięte w polu karnym przez obrońcę.
Kolejna akcja Andorczyków zatrzymana. Szczęsny zacznie od bramki.
Cervos zdołał dośrodkować w nasze pole karne. Choć zrobił to bardzo źle, trener Paulo Sousa miał pretensje do Jóźwiaka, który pozwolił Andorczykowi na to zagranie.
Dobra okazja Milika. Polski napastnik uderzył głową, piłka leciała w stronę bramki, dotknęła próbującego blokować Polaka rywala i wyszła za linię końcową. Sędzia nakazał wznowić grę od bramki, z czym trudno było pogodzić się Milikowi.
Alaez dość niespodziewanie pojawił się z piłką w naszym polu karnym. Zbyt wiele nie wskórał, bo zanim zdecydował się na strzał, było przy nim już trzech Polaków.
Lewandowski kapitalnym przyjęciem zgubił rywala, ale potem dał sobie ją zabrać innemu.
Rzut wolny, a po nim rzut rożny. Rzut rożny, kolejne dośrodkowanie i tym razem wszystko przerywa gwizdek sędziego. Lewandowski faulował rywala.
Faulowany przed polem karnym rywali Milik, będzie rzut wolny i okazja na 3:0.
Trochę się zagotowało po starciu Klicha z rywalem. Polak trącić łokciem Andorczyka, doszło do przepychanki. Sędzia ostatecznie ukarał obu piłkarzy żółtymi kartkami.
W DRUGIM MECZU NASZEJ GRUPY ANGLIA PROWADZI Z ALBANIĄ 2:0, A TO OZNACZA, ŻE NA TEN MOMENT POLACY SĄ PEWNI GRY W BARAŻACH.
Zieliński, niemal z tego samego miejsca co przed momentem "Lewym". Mocne uderzenie przeleciało metr obok bramki.
Lewandowski huknął z woleja. Rykoszet i rzut rożny.

�V���]��m��
Milik gubi piłkę w ataku pozycyjnym. Nieudana akcja Biało-Czerwonych.
Starcie Bereszyńskiego. I przerwa w grze, bo reprezentant Andory trochę został przez Polaka poobijany.
Kolejna akcja bramkowa. Klich miał wymarzoną sytuację, ale jego strzał z jedenastu metrów obronił bramkarz.
Andora od kilku minut kompletnie nie może się odnaleźć na boisku. Przypomnijmy, że od pierwszej minuty gra w osłabieniu.
2:0! Dośrodkowanie Frankowskiego, Jóźwiak skutecznie zamyka akcję strzałem z powietrza. Brawo!
Biało-Czerwoni na razie nie poszli za ciosem. Czekają na rywali na swojej połowie i po przechwytach próbują uruchamiać szybkie ataki.
Polacy na prowadzeniu, ale potrzebna była interwencja VAR, aby zaliczyć trafienie "Lewego". Polak minimalnie uniknął spalonego.
Składna akcja Polaków. Lewandowski dostał podanie w ple karne i strzelił precyzyjnie przy słupku!
Gol! Lewandowski trafia z pola karnego!
Była szansa na kontrę, ale piłka została źle zagrana w kierunku Milika. Po chwili nieudana próba lobowania Szczęsnego.
Polacy na razie nie mają piłki.
Pierwsze starcie, Glik uderzony łokciem w twarz przez rywala. Sędzia bez wahania gracza Andory z boiska!
Gramy!
I po hymnie Andory. Za moment zaczynamy.
Polscy piłkarze odśpiewali hymn.
Czy Andora zaskoczy czymś Polaków? Raczej nie. Obawy można mieć jedynie o to, jak nasi piłkarze będą czuć się na sztucznej murawie. Przed meczem nie mieli zbyt wielu okazji, aby ją sprawdzić.
Reprezentacje wychodzą na murawę.

Znów razem. A Wy cieszycie się, że Arkadiusz Milik zagra dziś w wyjściowym składzie?
Za żółte kartki pauzują Jan Bednarek i Tymoteusz Puchacz. W najbliższy poniedziałek - na koniec eliminacji - Biało-Czerwoni zmierzą się na PGE Narodowym z Węgrami.
Tymczasem reprezentacja Polski do lat 21 skończyła mecz eliminacji ME z Niemcami. Wynik? 4:0 dla Biało-Czerwonych. Gratulujemy!
A skład Andory przedstawia się następująco: Iker Alvarez - Moises San Nicolas, Max Llovera, Marc Vales, Albert Alavedra, Joan Cervos - Ludovic Clemente, Marcio Vieira, Marc Pujol (kapitan), Jordi Alaez - Ricard Fernandez Cucu.
Poznaliśmy oficjalny skład Polaków.
Na jakich piłkarzy postawi dziś Sousa? Oto nasze typy.
Potem kadrowicze zapoznawali się ze sztuczną murawą na Estadi Nacional.
Wczoraj odbyła się oficjalna konferencja prasowa. Obok selekcjonera Paulo Sousy pojawił się na niej Kamil Glik.
Biało-Czerwoni przyjechali do Andory w czwartek. Wcześniej trenowali w Hiszpanii, gdzie odbywało się zgrupowanie.
Na mundial w Katarze awansują bezpośrednio zwycięzcy każdej z grup, a drugie zespoły zagrają w marcu w dwustopniowych barażach. W grupie I prowadzi Anglia (20 pkt). Polska ma 17 pkt, Albania - 15, Węgry - 11, Andora - 6, a San Marino pozostaje bez punktu.
Już zwycięstwo z dużo niżej notowanym rywalem prawdopodobnie zapewni Biało-Czerwonym drugie miejsce w grupie I eliminacji. Te gwarantuje udział w dwustopniowych barażach o awans do przyszłorocznych mistrzostw świata.
To już dziś reprezentacja Polski rozegra kolejny mecz w eliminacjach mistrzostw świata. Biało-Czerwonych podejmie Andora.
ANDORA - POLSKA 1:4 (Vales 45' - Lewandowski 5', 72', Jóźwiak 11', Milik 47')
Autor: red / Źródło: eurosport.pl