Andora - Polska: kiedy mecz eliminacji MŚ w piłce nożnej 2022?

10/11/2021, 05:33 GMT+1

Andora - Polska to przedostatni mecz Biało-Czerwonych w ramach eliminacji MŚ 2022. Inny scenariusz niż zwycięstwo kadry Paulo Sousy nie wchodzi w grę, choć przed najbliższym rywalem przestrzegał Robert Lewandowski. Relacja ze spotkania w Eurosport.pl.

Matty Cash na treningu reprezentacji Polski

Od poniedziałku polska kadra przebywa w hotelu Camiral, który znajduje się niedaleko Girony. To właśnie stamtąd piłkarze udadzą się na piątkowy mecz z Andorą. Wygrana niemal zapewni Polsce miejsce w barażach o awans na MŚ.
- Przygotowujemy się do tego spotkania, jak do każdego innego. Chcemy wygrać i zapewnić sobie baraże. To są mecze reprezentacji. Nigdy nie można myśleć o tym, co będzie w marcu, jeśli nie mamy jeszcze awansu. Zagramy na sto procent – przestrzegał Lewandowski na poniedziałkowej konferencji prasowej.
Biało-Czerwoni mierzyli się już z Andorą w marcu tego roku. Polacy wygrali 3:0, choć, ku zaskoczeniu wielu kibiców, aż do 30. minuty utrzymywał się bezbramkowy remis. Sposób na 153. drużynę w rankingu FIFA znalazł w końcu Lewandowski. Tuż po przerwie podwyższył prowadzenie, a wynik w 88. minucie ustalił Karol Świderski. Pomimo zwycięstwa, styl pozostawiał wiele do życzenia.

Polska - Andora. Kiedy mecze? O której godzinie?

- Myślę, że w reprezentacji będzie wyprowadzał akcje na prawej stronie i grał intensywnie na całej długości boiska. Liczę, że będzie skutecznie konkurował na tej pozycji z innymi kadrowiczami. Dzięki Cashowi można inaczej ustawić zespół, przestawić zawodników na inne pozycje – powiedział portugalski selekcjoner.
- Nasza drużyna jest jak rodzina. Im dłużej znam Matty'ego, tym lepiej go rozumiem. Ma mnóstwo energii i entuzjazmu. Dla niego to też szansa, by poćwiczyć polski język. Z komunikacją nie powinno być problemu – dodał.
Jakub Kwiatkowski i Matty Cash na zgrupowaniu polskiej kadry
Oprócz Casha pierwsze powołanie do pierwszej reprezentacji otrzymał bramkarz FC Kopenhaga.
Warto również odnotować powrót do kadry Arkadiusza Milika, który ostatni raz w Biało-Czerwonych barwach zagrał 31 marca przeciwko Anglii (porażka 1:2). Napastnik uporał się z kontuzją i wywalczył sobie miejsce w składzie Olympique Marsylia.
Mecz w Andorze rozpocznie się w piątek o 20:45. Następnie, 15 listopada, Polska w Warszawie podejmie reprezentację Węgier (20:45). Relacje z tych spotkań "minuta po minucie" na eurosport.pl.

Eliminacje MŚ 2022: tabela grupy I przed 9. kolejką

Na dwie kolejki przed końcem eliminacji Polska zajmuje drugie miejsce w grupie. Do prowadzącej Anglii traci trzy punkty i ma dwa punkty przewagi nad trzecią Albanią.
W piątek Anglia zmierzy się u siebie z Albanią. Jeśli gospodarze wygrają lub zremisują, zwycięstwo Polski z Andorą zapewni Biało-Czerwonym udział w barażach.
Na mundial w Katarze zakwalifikują się bezpośrednio zwycięzcy dziesięciu grup, a reprezentacje z drugich miejsc wystąpią w barażach, z których tylko najlepsze drużyny uzyskają awans.
Skład Polaków na mecze eliminacji MŚ z Andorą i Węgrami:
Bramkarze:Kamil Grabara (FC Kopenhaga), Łukasz Skorupski (Bologna), Wojciech Szczęsny (Juventus)
Obrońcy:Jan Bednarek (Southampton), Bartosz Bereszyński (Sampdoria), Matty Cash (Aston Villa), Paweł Dawidowicz (Hellas Verona), Kamil Glik (Benevento), Robert Gumny (Augsburg), Michał Helik (Barnsley), Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów), Tymoteusz Puchacz (Union Berlin), Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa)
Pomocnicy:Przemysław Frankowski (RC Lens), Kamil Jóźwiak (Derby County), Mateusz Klich (Leeds United), Grzegorz Krychowiak (FK Krasnodar), Karol Linetty (Torino), Jakub Moder (Brighton), Przemysław Płacheta (Norwich City), Damian Szymański (Dynamo Moskwa), Piotr Zieliński (Napoli)
Napastnicy:Adam Buksa (New England Revolution), Robert Lewandowski (Bayern Monachium), Arkadiusz Milik (Olympique Marsylia), Krzysztof Piątek (Hertha BSC), Karol Świderski (PAOK Saloniki)

Autor: Kali / Źródło: eurosport.pl