Amp futbol. Polska - Hiszpania: wynik i relacja - mistrzostwa Europy w amp futbolu

15/09/2021, 18:01 GMT+2

Polacy nie przestają zaskakiwać w amp futbolu. W swoim trzecim i ostatnim meczu w grupie Biało-Czerwoni zremisowali z Hiszpanami 1:1 i z pierwszego miejsca awansowali do ćwierćfinału mistrzostw Europy rozgrywanych w Krakowie.

Krystian Kapłon zdobył bramkę w meczu z Hiszpanami

Po dwóch pierwszych spotkaniach Polacy byli liderem grupy z kompletem punktów i bez straconego gola.
Podopieczni trenera Marka Dragosza najpierw wygrali z Ukrainą 3:0, a następnie rozbili Izrael 8:0.
Lepszy bilans bramkowy zapewniał prowadzenie nad Hiszpanami, którzy również mieli sześć punktów. Zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego też nie stracili gola, ale mieli mniej zdobytych bramek.
Wygrali z Izraelczykami 3:0, aby potem skromnie pokonać Ukraińców 1:0.

Walka liderów

Piłkarze obu zespołów nie zamierzali długo się badać na boisku. Już w 5. minucie Biało-Czerwoni stracili pierwszego gola w turnieju. Szybkim strzałem popisał się Nuno Mendes, dokumentując przewagę rywali.
Do wyrównania w drugiej połowie doprowadził Krystian Kapłon. W 35. minucie wykorzystał rzut karny.
Tym samym reprezentacja Polski podtrzymała dobrą passę meczów z Hiszpanami, z którymi ostatnio wygrała niespełna trzy lata temu na mistrzostwach świata 1:0. Trzecie miejsce w grupie A zajęła Ukraina, która pokonała 5:0 Izrael.

Pary 1/4 finału

Drużyna Marka Dragosza zakończyła fazę grupową na pierwszym miejscu. Dzięki temu w ćwierćfinale zagra z wiceliderem Grupy B, Francją. Z kolei Hiszpanie zmierzą się z Anglikami. W dwóch pozostałych ćwierćfinałach Rosja zagra Włochami, a Turcja z Irlandią.
Amp futbol to odmiana piłki nożnej uprawiana przez zawodników po jednostronnej amputacji kończyny dolnej - w przypadku graczy z pola - lub kończyny górnej u bramkarzy. Mecze trwają 2x25 minut.

W krakowskim turnieju udział bierze 13 zespołów. Tytułu wywalczonego w 2017 roku bronią Turcy, Polacy zajęli wówczas trzecie miejsce.