Almeria - Real Madryt: relacja i wynik - La Liga, piłka nożna

14/08/2022, 22:45 GMT+2

Piłkarze Realu Madryt pierwszą kolejkę nowego sezonu Primera Division mogą uznać za odhaczoną. Mecz z Almerią na wyjeździe wygrali, choć nie bez problemów. Koledzy mają za co dziękować Davidowi Alabie.

Skończyło się na wyniku 2:1 dla gości, choć ci od 6. minuty niespodziewanie przegrywali po golu Largiego Ramazaniego.
Trener madrytczyków Carlo Ancelotti zapowiedział, że da odpocząć paru asom, ale chyba przesadził, zwłaszcza przy zestawieniu obrony. W porównaniu z meczem o Superpuchar Europy w niedzielę w tej formacji od pierwszej minuty wystąpił tylko jeden zawodnik (Mendy). Na szczęście dla obrońców tytułu kosztowało to ich tylko utratę jednej bramki.

Alaba i piękny gol z wolnego

Po przerwie, gdy Ancelotti posłał na plac najlepszych (Alaba, Casemiro i Modrić), w końcu dobrali się do skóry Almerii. Sygnał do ataku dał Lucas Vazquez, a zwycięskiego gola zdobył Alaba w pierwszym kontakcie z piłka po wejściu na boisko. Austriak przymierzył genialnie z rzutu wolnego.
Real z komplikacjami, ale wygrał, choć trudno nie oprzeć się wrażeniu, że mecz był dla niego przestrogą.