Albania - Polska: Wojciech Szczęsny został trafiony zapalniczką - Eliminacje MŚ 2022

13/10/2021, 05:46 GMT+2

Ostatnie kilkanaście minut meczu Albania - Polska były bardzo niespokojne. W samej końcówce z trybuny zajmowanej przez gospodarzy poleciała zapalniczka, która trafiła w Wojciecha Szczęsnego. Niewzruszony bramkarz Biało-Czerwonych kontynuował grę.

We wtorkowy wieczór na stadionie w Tiranie gorszące sceny zaczęły się wcześniej, po golu Karola Świderskiego w 77. minucie. W kierunku cieszących się Polaków poleciały butelki, choć Robert Lewandowski próbował uspokajać wściekłych albańskich fanów. Wszystko na nic. Francuski sędzia Clement Turpin w obawie o bezpieczeństwo odesłał obie drużyny do szatni.
Przerwa trwała kilkanaście minut. Atmosfera na trybunach uspokoiła się na tyle, że spotkanie eliminacji mistrzostw świata dokończono, choć później również nie brakowało skandalicznych scen.

Szczęsny trafiony

W minucie 93. Szczęsny, szykując się do wznowienia gry, został trafiony zapalniczką. Bramkarz Biało-Czerwonych nie dał się jednak sprowokować i kontynuował grę. Prawdopodobnie zdawał sobie sprawę, że gdyby zareagował, znów mogłoby dojść do przerwania meczu.

To nie koniec, bo po ostatnim gwizdku dostało się po raz kolejny Świderskiemu. Gdy udzielał telewizyjnego wywiadu, w jego kierunku poleciały kolejne butelki.
Polacy wygrali 1:0 w spotkaniu, które prawdopodobnie zdecydowało o losach drugiego miejsca w grupie I, pozwalającego na grę w barażach o mundial w Katarze. Zespół Paulo Sousy po ośmiu meczach ma 17 punktów, trzecia Albania - 15. Prowadzi Anglia - 20.
Do końca eliminacji MŚ pozostały dwie kolejki.
Autor: kz/twis / Źródło: eurosport.pl