Albania - Polska: Karol Świderski obrzucany butelkami także po meczu w Tiranie - Eliminacje MŚ 2022

13/10/2021, 04:47 GMT+2

Karol Świderski stał się głównym celem wyładowujących frustrację albańskich kibiców. Obrzucano go butelkami nie tylko po strzeleniu zwycięskiego gola, gdy mecz przerwano.

Bezpośrednio po spotkaniu w Tiranie (Polacy wygrali 1:0, wskoczyli kosztem Albanii na drugie miejsce w grupie i przybliżyli się do barażów o mundial) nie udało się przeprowadzić wywiadu z bohaterem Biało-Czerwonych.
Na początku rozmowy TVP posypały się w jego kierunku plastikowe butelki.

- Zostawiliśmy serducho na boisku. Na konferencji przedmeczowej trener i chłopaki mówili, że ten mecz jest dla nas najważniejszy - zdążył powiedzieć Świderski.

Mecz przerwany

Zdobyta przez niego bramka w 77. minucie zapewniła Polakom zwycięstwo 1:0, bardzo ważne w kontekście walki o awans do mundialu w Katarze. Chwilę później mecz przerwano z powodu niewłaściwego zachowania kibiców. W cieszących się przy linii końcowej boiska polskich piłkarzy zaczęto rzucać różnymi przedmiotami. Obie drużyny zeszły z boiska do szatni. Grę wznowiono po około 20 minutach.
Rzecznik PZPN poinformował później, że już po wszystkim polskiej ekipie udało się wrócić bezpiecznie do hotelu.
W środowe przedpołudnie kadra wyleci z Tirany do Warszawy, ale większość zawodników wróci bezpośrednio ze stolicy Albanii do swoich klubów.
Albania - Polska 0:1 (0:0)Bramka: Karol Świderski (77)

Albania: Etrit Berisha - Elseid Hysaj, Ardian Ismajli, Marash Kumbulla, Frederic Veseli - Keidi Bare (78. Enis Cokaj), Ylber Ramadani, Lorenc Trashi (65. Ermir Lenjani) - Myrto Uzuni (58. Armando Broja), Rey Manaj, Odise Roshi (78. Nedim Bajrami).
Polska: Wojciech Szczęsny - Paweł Dawidowicz, Jan Bednarek (90+2. Michał Helik), Kamil Glik, Tymoteusz Puchacz (90. Bartosz Bereszyński) - Kamil Jóźwiak (71. Przemysław Frankowski), Grzegorz Krychowiak, Jakub Moder (46. Mateusz Klich), Piotr Zieliński - Robert Lewandowski, Adam Buksa (71. Karol Świderski).
Autor: twis / Źródło: PAP, eurosport.pl