Ajax – Napoli: gol Piotra Zielińskiego w meczu Ligi Mistrzów - wynik i relacja

04/10/2022, 21:15 GMT+2

Piotr Zieliński we wtorek ponownie popisał się skutecznością w Lidze Mistrzów. Polski pomocnik strzelił gola dla Napoli w wyjazdowym meczu z Ajaksem Amsterdam, zdobywając już swoją trzecią bramkę w tej edycji europejskich rozgrywek. Włoski klub pokonał gospodarzy aż 6:1.

Piotr Zieliński trafił na 3:1 tuż przed przerwą w Amsterdamie

Wcześniej reprezentant Polski zaliczył dwa trafienia w konfrontacji z Liverpoolem w pierwszej kolejce LM, którą jego zespół wygrał 4:1. Napoli ma również na koncie zwycięstwo 3:0 z Rangers FC wywalczone w Glasgow i z kompletem punktów otwiera tabelę grupy A.

Podrażnione Napoli

Końcowy rezultat w Amsterdamie robi duże wrażenie, ale mecz ten nie rozpoczął się najlepiej dla gości. Jeszcze przed upływem dziesięciu minut gry Mohammed Kudus dał prowadzenie holenderskiej drużynie.
Jego trafienie wyraźnie podrażniło rywali z Półwyspu Apenińskiego. Ich odpowiedź była piorunująca. Już po kilku minutach wyrównał Giacomo Raspadori, potem poprawił Giovanni Di Lorenzo, a tuż przed przerwą gospodarzy pogrążył Zieliński.
Polak zachował się w tej sytuacji jak rasowy napastnik. Dostał świetne otwierające podanie od Andre Zambo Anguissy na środku boiska, popędził z piłką na bramkę i oddał precyzyjny strzał z linii pola karnego. W tym momencie rezultat wydawał się już niemal rozstrzygnięty, a miejsce Zielińskiego po zmianie stron zajął Tanguy Ndombele.
W drugiej odsłonie kolejne gole szybko dorzucili Raspadori i Chwicza Kwaracchelia, odbierając miejscowym resztkę nadziei na odrobienie strat. Kilkanaście minut przed końcem z boiska wyleciał jeszcze Dusan Tadić, a Ajax w końcówce dobił Giovanni Simeone.
Ajax Amsterdam – SSC Napoli 1:6 (1:3)
Bramki: 1:0 Mohammed Kudus (9’), 1:1 Giacomo Raspadori (18’), 1:2 Giovanni Di Lorenzo (33’), 1:3 Piotr Zieliński (45’), 1:4 Giacomo Raspadori (47’), 1:5 Chwicza Kwaracchelia (63’), 1:6 Giovanni Simeone (81’).