Adrian Mierzejewski z hat-trickiem w meczu Shijiazhuang Ever Bright - Chongqing Lifan - Chińska Super League

25/09/2020, 18:40 GMT+2

Adrian Mierzejewski niezmiennie imponuje formą w rozgrywkach chińskiej ekstraklasy. W piątek Polak strzelił trzy gole dla Chongqing Lifan w wygranym na wyjeździe 4:1 (2:0) meczu z Shijiazhuang Ever Bright. Po 13 kolejkach były reprezentant Polski ma już na swoim koncie sześć trafień i pięć asyst.

33-letni pomocnik w tym sezonie przeżywa w Chinach drugą młodość. Co więcej, jego znakomita gra ma wpływ na postawę całej drużyny. Dla Chongqing Lifan było to bowiem piąte kolejne zwycięstwo w lidze, co zaowocowało awansem na trzecie miejsce w tabeli grupy B.

Lider Mierzejewski

W piątek Mierzejewski trafiał do bramki rywali w 7., 72. i 90. minucie. W dwóch pierwszych przypadkach potrafił wykorzystać dośrodkowania kolegów w pole karne, a w końcówce zdołał wykorzystać rzut karny.
Goście od 47. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce Denga Xiaofeia. Sześć minut później gospodarze strzelili z rzutu karnego kontaktowego gola, ale wówczas sprawy w swoje ręce ponownie wziął Mierzejewski.
Były piłkarz między innymi Polonii Warszawa i Wisły Płock trafił do Chin w lipcu 2018 roku z FC Sydney za 1,1 mln euro. W lutym 2019 roku za identyczną kwotę zamienił CC Yatai na Chongqing Lifan.
Wcześniej występował w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (Szardża), Arabii Saudyjskiej (Al-Nasr) i Turcji (Trabzonspor).
Shijiazhuang Ever Bright – Chongqing Lifan 1:4 (0:2)
Bramki: Sunzu (53. - karny) - Mierzejewski (7.), (72.), (90. - karny), Alan Kardec (15.)
Autor: br / Źródło: eurosport.pl