Adam Buksa strzelił dwa gole w meczu Atlanta United - New England Revolution: MLS

16/05/2022, 05:22 GMT+2

Trwa znakomita strzelecka seria Adama Buksy. Napastnik reprezentacji Polski zdobył dwie bramki w lidze MLS dla New England Revolution w zremisowanym na wyjeździe 2:2 meczu z Atlantą United.

Zespół Buksy przegrywał w Atlancie od 15. minuty po trafieniu Thiago Almady. Wtedy do pracy zabrał się Polak, który na listę strzelców wpisał się w 30. i 55. minucie.
Najpierw otrzymał podanie od Carlesa Gila i doprowadził do remisu 1:1, strzelając między nogami bramkarza rywali Bobby'ego Shuttlewortha.

Następnie dał swojej drużynie prowadzenie. Tym razem dośrodkowywał Sebastian Lletget, a 25-latek ładnie przyjął sobie piłkę i strzałem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi.

Michniewicz już zaciera ręce

Dla napastnika reprezentacji Polski, który do siatki trafił w piątym meczu z rzędu, to gole numer pięć i sześć w obecnym sezonie MLS. W klasyfikacji strzelców traci już tylko trzy bramki do lidera Amerykanina Jesus Ferreiry z FC Dallas.
Forma Buksy cieszy z pewnością selekcjonera Biało-Czerwonych Czesława Michniewicza, który w kwietniu spotkał się z nim w Stanach Zjednoczonych. Wkrótce szkoleniowiec wyśle powołania na czerwcowe cztery mecze Ligi Narodów (z Walią, dwukrotnie z Belgią i Holandią).
Zawodnicy New England Revolution nie zdołali jednak wygrać w Atlancie. Gospodarze wyrównali w 63. minucie, a do siatki trafił Luiz Araujo.

Zespół Buksy z dorobkiem 12 punktów zajmuje 11. miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. Atlanta jest siódma.
Autor: lukl / Źródło: eurosport.pl