AC Milan - Sparta Praga, wynik i relacja - Liga Europy

29/10/2020, 20:20 GMT+1

AC Milan wciąż jest niepokonany w tym sezonie. W meczu drugiej kolejki grupy H Ligi Europy Rossoneri pewnie wygrali ze Spartą Praga 3:0. Wynik mógł być jeszcze wyższy, ale Zlatan Ibrahimović przestrzelił rzut karny.

Piłkarze z Mediolanu przystępowali do tego meczu w znakomitych nastrojach. W tym sezonie nie było na nich mocnych. Dopiero w ostatniej kolejce ligowej punkty zabrała im AS Roma (3:3).
W Lidze Europy było podobnie. Na inaugurację mediolańczycy wygrali w Glasgow z Celtikiem 3:1. Ich czwartkowy rywal - Sparta - musiała w pierwszej kolejce uznać wyższość francuskiego Lille (1:4).

Ibrahimović obił poprzeczkę

Goście byli w stanie utrzymać korzystny wynik do 24. minuty. Wtedy stracili piłkę na własnej połowie i Milan wyszedł z błyskawiczną kontrą. Całą akcję po podaniu Ibrahimovicia wykończył Brahim Diaz.
W 36. minucie gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie. Sędzia wskazał na rzut karny po tym, jak David Lischka nieprzepisowo próbował powstrzymywać Ibrahimovicia. Do piłki podszedł sam poszkodowany, ale zamiast do siatki trafił w poprzeczkę.
Do przerwy Milan dominował, ale prowadził tylko 1:0.

W drugiej połowie piłkarze Stefano Piolego podwyższyli wynik. Diogo Dalot znakomicie dośrodkował piłkę w pole karne do Rafaela Leao, a 21-letni Portugalczyk z najbliższej odległości nie dał szans bramkarzowi.
Na kolejną bramkę nie trzeba było długo czekać. Ismael Bennacer zagrał prostopadłe podanie jeszcze z własnej połowy. Do piłki najszybciej dopadł Dalot i sprytnym strzałem po ziemi ustalił wynik meczu na 3:0.

Dzielna postawa Celtiku i wpadka Tottenhamu

Ciekawie było również w drugim meczu tej grupy. Do przerwy Celtic niespodziewanie wygrywał na wyjeździe z Lille po dwóch golach Mohameda Elyounoussiego. Gospodarze mogli złapać kontakt, ale nie wykorzystali karnego.
Dopiero w drugiej połowie udało im się odrobić straty. Na kwadrans przed końcem spotkania punkt zapewnił im gol Jonathana Ikone.
Wielką niespodziankę sprawiła ekipa Royal Antwerp (grupa J). Belgowie pokonali Tottenham 1:0. Gola na wagę zwycięstwa strzelił Izraelczyk Lior Refaelov.
Trzeba jednak dodać, że w tym meczu Jose Mourinho nie wystawił w pierwszym swoim składzie dwóch najlepszych strzelców: Harryego Kane'a i Heung-Min Sona. Obaj weszli z ławki, ale nawet oni nie byli w stanie odwrócić losów tego spotkania.
AC Milan - Sparta Praga 3:0 (1:0)
Bramki: Diaz 24', Leao 57', Dalot 67'