AC Milan - Sampdoria Genua: wynik i relacja. Bartosz Bereszyński rozegrał cały mecz - Serie A

03/04/2021, 14:45 GMT+2

Niewiele zabrakło, by skazywana na pożarcie Sampdoria wyjechała z Mediolanu ze zwycięstwem. Gola na 1:1 strzelił dla AC Milan zmiennik Jens Petter Hauge dopiero w 87. minucie. Udanie w barwach gości zaprezentował się na prawej obronie Bartosz Bereszyński.

Szanse Rossonerich na mistrzowski tytuł znacząco się zmniejszyły. Po niespodziewanym remisie w sobotnim meczu 29. kolejki Serie A ich strata do prowadzącego Interu wciąż wynosi pięć punktów, a rywal zza miedzy ma do rozegrania dwa spotkania więcej.
Przeciwko Sampdorii Milan zagrał bez kilku ważnych graczy. Zabrakło Davide Calabrii, Alessio Romagnolego, Rafaela Leao oraz Mario Mandżukicia. Z kolei Zlatan Ibrahimović i Hakan Calhanoglu, podobnie jak Bereszyński, mają za sobą mecze reprezentacyjne i walkę o punkty w eliminacjach mistrzostw świata.

Sampdoria walczyła o całą pulę

Goście rozpoczęli sobotnie spotkanie bez respektu dla faworyta i to oni objęli prowadzenie, choć dopiero w drugiej połowie. W 57. minucie Fabio Quagliarella ze sporej odległości zdołał efektownie przelobować Gianluigiego Donnarummę.
Ostatnie pół godziny musieli jednak grać w osłabieniu. W 59. minucie Adrien Silva za brutalny atak na Samu Castillejo ukarany został drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką.

Niechlubna seria Rossonerich

Milan długo nie potrafił wykorzystać przewagi jednego piłkarza na boisku. Przycisnął dopiero w końcówce. W 87. minucie do remisu doprowadził Hauge, a w doliczonym czasie gry zwycięstwo mógł zapewnić Rossonerim Franck Kessie.
Po jego strzale piłka odbiła się jednak od interweniującego wślizgiem Bereszyńskiego, następnie od słupka i wyszła w pole.

Milan na zwycięstwo u siebie czeka od 7 lutego. Tak długiej passy – sześć meczów – bez wygranej u siebie nie zanotował od grudnia 2013 roku.
Dla Sampdorii to trzeci remis w ostatnich pięciu meczach. Ekipa z Genui jest dziesiąta. Nie grozi jej spadek i nie ma też szans na miejsce premiowane grą w europejskich pucharach.
AC Milan - Sampdoria Genua 1:1Bramki: Hauge (87) - Quagliarella (57)
Autor: br/twis / Źródło: eurosport.pl