AC Milan - Juventus Turyn: wynik i relacja - Puchar Włoch

13/02/2020, 21:52 GMT+1

Długo wydawało się, że Milan zasłużenie wygra z Juventusem, ale nadeszła 91. minuta. Wtedy z rzutu karnego na 1:1 wyrównał Cristiano Ronaldo. Sprawa awansu do finału Pucharu Włoch pozostaje otwarta.

W czwartkowy wieczór gospodarze od razu ruszyli do ataku. Groźnie, choć obok turyńskiej bramki strzelił Franck Kessie. Za chwilę z dystansu uderzył Ante Rebić. Była 5. minuta meczu.

Juventus nie odpowiadał, to Milan na dobre przejął inicjatywę. W minucie 22. zza pola karnego przymierzył obrońca mediolańczyków Davide Calabria, ale jego strzał zatrzymał Gianluigi Buffon, zastępujący w bramce Starej Damy Wojciecha Szczęsnego.

Zapracowany Buffon

42-letni Buffon miał co robić. W 28. minucie obronił uderzenie Ante Rebicia, a wielką klasę pokazał tuż po przerwie. Pokonać go próbował również chorwacki napastnik, ale Włoch był górą w tym pojedynku.

Rebić dopiął swego w minucie 61., wykorzystując precyzyjne dośrodkowanie Samu Castillejo.

Nawet przy niekorzystnym wyniku goście, na czele z Ronaldo, nie potrafili stworzyć groźnej okazji. Okoliczności ku temu sprzyjały, bo po faulu na Paulo Dybali obrońca Milanu Theo Hernandez drugi raz został ukarany żółtą kartką i wyleciał z boiska. Mimo to Juventus przez niecałe 20 minut nie potrafił wykorzystać przewagi.

VAR w akcji

Nic więc nie zapowiadało, że mistrzowie kraju wyrównają, ale pod koniec w polu karnym Ronaldo efektownie złożył się do strzału. I trafił w rękę odwróconego plecami Calabrii. Sędzia Paolo Valeri postanowił przyjrzeć się sytuacji w telewizyjnej powtórce. Werdykt? Jedenastka, którą wykorzystał Portugalczyk.

Rewanż w Turynie zaplanowano na 4 marca.

W środę, w drugiej parze półfinałowej, Inter przegrał u siebie z Napoli 0:1. Rewanż odbędzie się 5 marca.