AC Milan - Crveną Zvezdą Belgrad: wynik meczu i relacja - Liga Europy

25/02/2021, 22:02 GMT+1

AC Milan zremisował u siebie z Crveną Zvezdą Belgrad 1:1 w rewanżowym meczu 1/16 finału Ligi Europy. Dzięki temu wynikowi Rossoneri awansowali do kolejnej fazy. W pierwszej konfrontacji padł bowiem remis 2:2.

Już mecz w Belgradzie udowodnił, że Milan nie będzie miał łatwo, by awansować w Lidze Europy. Spotkanie rewanżowe na San Siro także było bardzo trudne dla gospodarzy.

Groźniejsi goście

Mecz zaczął się idealnie dla Rossonerich. Już w 9. minucie objęli prowadzenie po rzucie karnym, a pewnym egzekutorem okazał się Franck Kessie. Później to przyjezdni mieli więcej okazji bramkowych. Pierwszy raz do siatki Milanu trafił po rzucie rożnym Ben El Fardou, ale sędzia nie uznał gola, bo wcześniej było zagranie ręką gracza Crvenej Zvezdy.
Innym razem ten sam piłkarz trafił z rzutu wolnego w poprzeczkę. W przypadku Bena El Fardou można powiedzieć, że do trzech razy sztuka. 31-letni pomocnik ekipy z Belgradu w końcu strzelił gola wyrównującego. W 24. minucie, po szybkiej kontrze wbiegł w pole karne i płaskim strzałem pokonał bramkarza.

Na pomoc Ibrahimović

Do przerwy było 1:1 i trener Milanu Stefano Pioli musiał dokonać zmian. Na placu gry pojawili się zatem Zlatan Ibrahimović i Ante Rebić. Ta para stworzyła kilka doskonałych sytuacji bramowych, ale brakowało im skuteczności.
Goście nie pozostawali dłużni i także mieli swoje okazje. W 68. minucie Gianluigi Donnarumma uratował swój zespół po strzale z bliskiej odległości Sekou Sanogo. Chwilę później życie piłkarzom Crvenej Zvezdy utrudnił obrońca Marko Gobeljić, który za drugą żółta kartkę musiał opuścić boisko.
Mimo osłabienia goście do końca grali bardzo odważnie i atakowali z wielką pasją. Także Milan starał się strzelić decydującego gola. Emocji nie brakowało. Zabrakło już jednak goli i Milan może świętować awans do 1/8 finału Ligi Europy.