3. kolejka PKO BP Ekstraklasy - wyniki i relacja z niedzielnych meczów

31/07/2022, 18:47 GMT+2

Broniący tytułu mistrza Polski Lech przegrał na własnym boisku 1:3 z Wisłą Płock w meczu 3. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Płocka drużyna, po pierwszej w historii wygranej na poznańskim stadionie, umocniła się na pozycji lidera tabeli. Wyprzedza Cracovię i Raków Częstochowa, który w niedzielę pokonał u siebie 3:2 Stal Mielec.

Wisła Płock wygrała w Poznaniu z Lechem 3:1

Niedzielę na ekstraklasowych boiskach rozpoczął kolejny z zespołów, który w tygodniu reprezentował polską piłkę w europejskich pucharach. Pogoń Szczecin pokonała 1:0 Jagiellonię Białystok po szybko zdobytej bramce Pontusa Almqvista.

Widoczne bramki obrońcy tytułu

Potem, równo o 17:30, nadszedł czas na ekipy pozostające w rozgrywkach międzynarodowych. Ich występy potwierdzały dotychczasową dyspozycję z tego sezonu. Raków napotkał problemy za sprawą ambitnie walczącej Stali, lecz między innymi dzięki decydującej bramce Iviego Lopeza na 3:1 20 minut przed końcem meczu wicemistrz kraju mógł zainkasować trzy punkty. Gol Arkadiusza Kasperkiewicza z końcówki okazał się jedynie kontaktowym.
O wiele więcej problemów i powodów do namysłu mają w Poznaniu. Lech przegrał jak dotąd oba ligowe mecze. Tym razem na Bułgarską przyjechała Wisła Płock i obnażyła wszystkie widoczne bramki obrońców tytułu, zwyciężając 3:1. Ozdobą spotkania był fenomenalny gol z powietrza Rafała Wolskiego z początków drugiej połowy.
Niedzielę zwieńczyło spotkanie kolejnego z naszych, w tym przypadku niedoszłych, pucharowiczów. Lechia Gdańsk z będącym beniaminkiem Widzewem Łódź stworzyła doskonałe widowisko, by ostatecznie komplet punktów zdobyć po wyniku 3:2. Gola na wagę pełnej puli strzelił pięć minut przed końcem Flavio Paixao.
To Kolejorz jest niespodziewanie na samym dole ligowej tabeli. Z kompletem punktów, dziesięcioma bramkami zdobytymi i zaledwie jedną straconą prowadzi... Wisła Płock.