1. FC Nuernberg - Bayern Monachium: wynik meczu i relacja: mecz towarzyski

12/01/2020, 11:01 GMT+1

Niespodziewanie wysoką porażką zakończył się sparing Bayernu Monachium tydzień przed wznowieniem rozgrywek Bundesligi. Grający bez Roberta Lewandowskiego mistrzowie Niemiec ulegli w derbach Bawarii Norymberdze 2:5.

Dla Bawarczyków był to pierwszy mecz odkąd wrócili z tygodniowego zgrupowania w Katarze. Trener Hansi Flick desygnował w nim do gry zawodników regularnie rozpoczynających zawody - poza Lewandowskim, który nie brał udziału w zgrupowaniu drużyny na Bliskim Wschodzie tylko indywidualnie trenował w Monachium.

Szybkie ciosy

Drugoligowiec wyszedł na prowadzenie za sprawą Michaela Freya, który w 22. minucie pokonał Manuela Neuera. Wprawdzie niespełna kwadrans później wyrównał Alphonso Davies, ale druga połowa należała już do gospodarzy.
Ledwo po wznowieniu gry trafił Mikael Ishak, a niedługo potem prowadzenie Norymberdze podwyższyli Adam Zrelak i Fabian Schleusener. Nadzieję na nieco korzystniejszy wynik mógł zmniejszyć Michael Cuisance, ale nie wykorzystał rzutu karnego. To się zemściło kilka minut później - na 5:1 podwyższył Robin Hack. Rozmiary porażki monachijczyków zmniejszył w 83. minucie Timothy Tillman.
Wprawdzie Bayern w drugiej połowie wystąpił w mocno eksperymentalnym zestawieniu, ale gospodarze również dokonali wielu korekt w składzie.
Za tydzień piłkarze Bundesligi wznawiają rozgrywki. Bayern jedzie do Berlina na mecz z Herthą.
Autor: lukl / Źródło: eurosport.pl