1/4 finału Ligi Mistrzów. Manchester City - Tottenham 4:3. Spór o gola Fernando Llorente

18/04/2019, 04:17 GMT+2

Rewanżowy ćwierćfinał Manchesteru City z Tottenhamem to był prawdziwy horror. Rekord, gole, zwroty akcji, ale również kontrowersja. Po ostatnim gwizdku wszyscy zadają sobie pytanie: czy gol Fernando Llorente powinien być uznany?

Hiszpan wszedł na murawę Etihad w 41. minucie spotkania za kontuzjowanego Moussę Sissoko. Wychowanek Athletico Bilbao nie strzelił najpiękniejszego gola w historii występów z kogutem na piersi, ale najważniejszego w najnowszej historii klubu.
W 73. minucie z rzutu rożnego dośrodkowywał Kieran Trippier, w polu karnym najwyżej wyskoczył rosły Llorente. Nie strzelił głową, jak zwykł to robić w czasie swojej kariery, ale piłka i tak wpadła do bramki. Rywale reklamowali, że 34-letni napastnik pomógł sobie ręką. No właśnie: ręka czy uderzenie biodrem?
Sędzia Cuneyt Cakir bardzo długo korzystał z technologii VAR, w końcu Turek gola uznał.

W tym momencie Tottenham zmniejszył rozmiary porażki na Etihad z City na 3:4, ale ten wynik dawał londyńczykom awans do półfinału Ligi Mistrzów, bo w pierwszym meczu u siebie wygrali 1:0.

Gol, VAR i gola nie ma

Sen mógł się skończyć w doliczonym czasie gry. Gola strzelił Raheem Sterling, w obozie Manchesteru wybuchła euforia. Przedwczesna. Zdaniem sędziego dogrywający do Anglika Sergio Aguero był na spalonym. Znów musiano użyć VAR.
City w jednym momencie z piłkarskiego nieba stoczyli się do piekła. Cieszył się wyłącznie Tottenham.
O finał Champions League zagra z Ajaksem. W drugim półfinale Barcelona zmierzy się z Liverpoolem.
Rewanżowe mecze ćwierćfinałowe (gwiazdka oznacza awans):
17 kwietnia, środa
Manchester City - Tottenham Hotspur* 4:3 (3:2); pierwszy mecz 0:1
Bramki: Sterling (4., 21.), Silva (11.), Aguero (59.) - Son Heung-Min (7., 10.), Llorente (73.)
FC Porto - Liverpool* 1:4 (0:1); 0:2
Bramki: Militao (69.) - Mane (26.), Salah (65.), Firmino (77.), van Dijk (84.)