Obiecująca Gąsienica-Daniel. Goggia poza zasięgiem

Akt. 08/12/2023, 14:50 GMT+1

Najlepsza polska alpejka Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 22. miejsce w supergigancie Pucharu Świata w Sankt Moritz. Ona traktuje tę konkurencję bardziej jako trening. Najlepsza okazała się Włoszka Sofia Goggia. W sobotę zjazd, a w niedzielę kolejny supergigant.

Przejazd Maryny Gąsienicy-Daniel w supergigancie w St. Moritz

Dla Gąsienicy-Daniel start w piątek nie miał większego znaczenia. Ona najbardziej koncentruje się na slalomie gigancie, a występy w supergigancie traktuje jako dodatek.
- Będę jeszcze próbowała występować w supergigancie. Oczywiście moim priorytetem jest gigant, ale dobre starty w tej drugiej konkurencji też są dla mnie ważne - mówiła w rozmowie z Eurosport.pl przed rozpoczęciem sezonu.
W piątek w gronie 59 zawodniczek pojechała bardzo solidnie. Rywalizacja odbywała się w dość trudnych, mglistych warunkach. Polka do bezkonkurencyjnej Goggi straciła 3,43 sekundy.

Drugi najlepszy wynik w karierze

22. lokata to jej drugie najlepsze miejsce w supergigancie PŚ w karierze. W sezonie 2021/22 w szwajcarskim Lenzerheide była 16.

Drugie miejsce wywalczyła Austriaczka Cornelia Huetter ze stratą 0,95 s, a trzecie mistrzyni olimpijska w tej konkurencji Szwajcarka Lara Gut-Behrami - strata 1,02 s.

Goggia wygrała supergigant w St. Moritz

Tydzień temu Gąsienica-Daniel zajęła 21. miejsce w slalomie gigancie alpejskiego Pucharu Świata w kanadyjskim Tremblant. W klasyfikacji generalnej PŚ prowadzi z coraz większą przewagą Shiffrin, a w punktacji supergiganta liderką jest Goggia.