Anna Swenn-Larsson bohaterką Pucharu Świata w slalomie w Soldeu

Akt. 11/02/2024, 16:41 GMT+1

Anna Swenn-Larsson bohaterką Pucharu Świata w slalomie w Soldeu. Szwedka wygrała w efektowny sposób niedzielne zawody. Magdalena Łuczak, jedyna Polka na starcie, nie ukończyła pierwszego przejazdu.

Swenn-Larsson wygrała slalom w Soldeu

Drugie miejsce ze stratą 0,35 s zajęła Chorwatka Zrinka Ljutić, a trzecia była Amerykanka Paula Moltzan - 0,83 straty.

Magdalena Łuczak nie ukończyła 1. przejazdu slalomu w Soldeu

Wyjątkowa celebracja

Swenn-Larsson prowadziła już po pierwszym przejeździe, po którym miała 0,12 s przewagi nad Moltzan. W drugim przejeździe Amerykanka miała dopiero 21. rezultat, co wykorzystała Ljutić.
32-letnia Szwedka odniosła dopiero drugie w karierze pucharowe zwycięstwo, więc już na mecie cieszyła się w wylewny, urokliwy sposób, początkowo z niedowierzania leżąc na śniegu i trzymając twarz w dłoniach. Dopiero gdy wstała, mogła z głośnym okrzykiem wznieść ręce w geście triumfu.

Anna Swenn-Larsson i pokac mocy oraz radości w Soldeu

W Soldeu nie startowała Amerykanka Mikaela Shiffrin, która przechodzi rehabilitację po upadku, jaki miała pod koniec stycznia na trasie zjazdowej w Cortinie d'Ampezzo.
Amerykanka, absolutna rekordzistka pod względem liczby zwycięstw w zawodach PŚ (95), już w sobotę straciła prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu na rzecz Szwajcarki Lary Gut-Behrami, która wyprzedza ją o pięć punktów.