Wiara w zwycięstwo popłaciła. Shiffrin wygrała slalom

Akt. 12/11/2023, 15:43 GMT+1

Amerykańska mistrzyni w fińskim Levi uwielbia startować i potwierdziła to w niedzielę. Mikaela Shiffrin wygrała slalom alpejskiego Pucharu Świata. Sobotnia triumfatorka, a więc Słowaczka Petra Vlhova, prowadziła na półmetku, ale nie ukończyła drugiego przejazdu. Magdalena Łuczak pożegnała się z rywalizacją w pierwszej części.

Mikaela Shiffrin wygrała slalom w Levi

W niedzielę drugie miejsce ze stratą 0,18 s zajęła Chorwatka Leona Popović, a trzecia była Niemka Lena Duerr - 0,30 s.
Vlhova, która prowadziła po pierwszym przejeździe mając 0,76 s przewagi nad Shiffrin, w drugim popełniła błąd techniczny, ominęła bramkę i nie ukończyła próby.

Laponia jest dla niej szczęśliwa

Shiffrin odniosła siódme w karierze zwycięstwo w tej położonej w Laponii stacji narciarskiej. Sześć triumfów ma na koncie 28-letnia Vlhova. Amerykanka po raz 89. zwyciężyła w zawodach Pucharu Świata. W klasyfikacji wszech czasów wyprzedza Szweda Ingemara Stenmarka (86) oraz rodaczkę Lindsey Vonn (82)
- Nigdy nie należy się poddawać - powiedziała triumfatorka na mecie. - Chcę przekazać Petrze i jej zespołowi, że zasłużyli w niedzielą na zwycięstwo, ale miała pecha - dodała.

Magdalena Łuczak nie zakwalifikowała się do drugiego przejazdu slalomu w Levi. Polka wypadła z trasy.
Za tydzień panie mają w programie zjazd na trasie Zermatt-Cervinia, którego start wyznaczono w Szwajcarii, a metę we Włoszech. W ten weekend z powodu złych warunków atmosferycznych zawody mężczyzn odwołano.

Shiffrin na trasie w Levi

Wyniki niedzielnego slalomu w Levi:
1. Mikaela Shiffrin (USA) 1.51,68 (56,68/55,00)
2. Leona Popović (Chorwacja) strata 0,18 s (57,11/54,75)
3. Lena Duerr (Niemcy) 0,30 (56,86/55,12)
4. Sara Hector (Szwecja) 0,66 (56,76/55,58)
5. Mina Fuerst Holtmann (Norwegia) 1,23 (57,65/55,26)
6. Alison Nullmeyer (Kanada) 1,24 (57,40/55,52)