Punkty Łuczak. Popis Hector

20/01/2024, 17:08 GMT+1

Na 27. miejscu slalom gigant w Jasnej ukończyła Magdalena Łuczak. 35. była Maryna Gąsienica-Daniel, która nie zdołała awansować do drugiego przejazdu. Zawody Pucharu Świata wygrała Szwedka Sara Hector.

1. przejazd Łuczak w gigancie w Jasnej

Hector w sobotę po pierwszym przejeździe miała sekundę przewagi nad drugą liderką klasyfikacji generalnej PŚ Amerykanką Mikaelą Shiffrin, natomiast w drugiej próbie jeszcze powiększyła ją do 1,52 s. Trzecia Nowozelandka Alice Robinson straciła do zwyciężczyni w sumie 2,71 s.
Łuczak, 29. po pierwszym zjeździe, w sumie była gorsza od Szwedki o 8,41 s. Gąsienica-Daniel w pierwszej próbie straciła do niej 5,35 s i zajmując 35. miejsce, nie awansowała do drugiego przejazdu.

2. przejazd Łuczak w gigancie w Jasnej

Trasy podczas pierwszej próby nie ukończyła dotychczasowa liderka klasyfikacji tej konkurencji Włoszka Federica Brignone. Wypadek miała natomiast Słowaczka Petra Vlhova. Mistrzyni olimpijska w slalomie dostosowała swoją pozycję i początkowo utrzymała się na nogach, chwilę później odchyliła się jednak do tyłu i upadła na bok, wpadając na ogrodzenie zabezpieczające. Najprawdopodobniej doznała urazu kolana i została zniesiona z trasy.

1. przejazd Gąsienicy-Daniel w gigancie w Jasnej

Shiffrin wciąż na szczycie

W klasyfikacji generalnej prowadzenie utrzymała Shiffrin - 1109 pkt. Druga jest Vlhova - 802, a trzecia Gut-Behrami - 789.
Szwajcarka w sobotę była szósta i dzięki niepowodzeniu Brignone awansowała na pozycję liderki slalomu giganta.
W niedzielę w Jasnej odbędzie się rywalizacja w slalomie.