Loic Meillard wygrał slalom w Aspen. Marco Odermatt nie startował

03/03/2024, 23:09 GMT+1

Szwajcar Loic Meillard wygrał slalom alpejskiego Pucharu Świata w Aspen. Na starcie zabrakło jego rodaka Marco Odermatta, który już wcześniej zapewnił sobie triumf w klasyfikacji generalnej. Jędrzej Jasiczek nie ukończył pierwszego przejazdu.

Loic Meillard wygrał slalom w Aspen

Meillard po pierwszym przejeździe był drugi ze stratą 0,27 s do Francuza Clementa Noela. W drugiej próbie skorzystał jednak na pechu francuskiego zawodnika, który wypadł z trasy. To jego pierwsze zwycięstwo w tym sezonie i trzecie w karierze.

Drugie miejsce w niedzielę, ze stratą 0,89 s, zajął Niemiec Linus Strasser, a trzeci był Norweg Henrik Kristoffersen - strata 1,17 s.
Niedzielna trasa była wymagająca, aż 25 zawodników nie ukończyło pierwszego przejazdu, w tym Jasiczek.
W klasyfikacji slalomistów niezmiennie prowadzi piąty w niedzielę Austriak Manuel Feller z dorobkiem 635 pkt. Drugi jest Strasser - 466, natomiast na trzecie miejsce awansował Meillard - 359.