3 sierpnia 2021 roku był polskim dniem na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Minął rok - Igrzyska Olimpijskie

03/08/2022, 09:04 GMT+2

3 sierpnia 2021 roku rozwiązał się worek z medalami polskich sportowców na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Tego dnia Biało-Czerwoni potroili swój dorobek, zdobywając cztery krążki - jeden złoty, jeden srebrny oraz dwa brązowe.

Zeszłoroczne igrzyska olimpijskie - aż do 3 sierpnia - nie układały się dla Polaków najlepiej. Przez pierwsze dziesięć dni imprezy Biało-Czerwoni wywalczyli jedynie dwa krążki - srebrny wioślarskiej czwórki podwójnej kobiet (28 lipca) oraz złoty sztafety mieszanej 4x400 metrów (31 lipca).

Nocne srebro wioślarek

Zła passa zaczęła się odwracać we wtorek 3 sierpnia 2021 roku. Przed godziną 6.00 czasu polskiego pierwszy medal tamtego dnia zdobyły kajakarki w konkurencji K-2 na dystansie 500 metrów. W finale Karolina Naja oraz Anna Puławska uzyskały rezultat 1:36,753, a na mecie okazały się słabsze jedynie od Nowozelandek.

Michalik z brązem w zapasach

Po godzinie 13.00 czasu polskiego brąz wywalczył zapaśnik Tadeusz Michalik. W walce o trzecie miejsce w kategorii do 97 kilogramów zawodnik urodzony w Jasieńcu pokonał przed czasem Węgra Aleksa Gergo Szoke 10:0. Tym samym powtórzył osiągnięcie swojej siostry Moniki, która na poprzednich igrzyskach - w Rio de Janeiro - również stanęła na najniższym stopniu podium.

Złoto i brąz na koniec dnia

Przed 15.00 czasu polskiego zakończył się z kolei niezwykle udany konkurs rzutu młotem kobiet. Triumfatorką została Anita Włodarczyk (78,48 m), a trzecia udział w zmaganiach zakończyła Malwina Kopron (75,49 m). Biało-Czerwone rozdzieliła tego dnia jedynie Chinka Wang Zheng (77,03 m).

3 sierpnia był najlepszym dniem polskich sportowców w Tokio pod względem medali. Co ciekawe, 4 sierpnia Biało-Czerwoni powtórzyli ten wynik, również zdobywając jeden złoty (młociarz Wojciech Nowicki), jeden srebrny (żeglarki Agnieszka Skrzypulec oraz Jolanta Ogar-Hill) oraz dwa brązowe krążki (Paweł Fajdek w młocie, a także Patryk Dobek w biegu na 800 metrów).
Polacy w stolicy Japonii stawali na podium 14-krotnie (cztery razy na najwyższym stopniu, pięć raz na drugim oraz pięć na trzecim), co dało im 17. miejsce w klasyfikacji medalowej.
Autor: rozniat/TG / Źródło: eurosport.pl