Puchar Świata w Tomaszowie Mazowieckim: Wyniki i relacja z biegu na 1000 metrów

12/02/2023, 21:32 GMT+1

Damian Żurek nie zawiódł polskich kibiców podczas Pucharu Świata w Tomaszowie Mazowieckim. Reprezentant lokalnej Pilicy zajął trzecie miejsce w niedzielnym biegu na 1000 metrów.

Ostatni dzień trwających od piątku zmagań czołowych łyżwiarzy globu upłynął pod znakiem rywalizacji na 1000 m oraz wyścigów ze startu wspólnego. Przyniósł także największy sukces reprezentantów Polski, którego autorem był Żurek.

Pierwsze podium Pucharu Świata w karierze

23-letni łyżwiarz Pilicy Tomaszów Mazowiecki na 1000 m potwierdził swoją dobrą dyspozycję czasem 1.09,85, co dało mu trzecie miejsce i pierwsze podium Pucharu Świata w karierze.
Szybsi od startującego przed własną publicznością Polaka byli jedynie bardziej doświadczeni i utytułowani Holendrzy - Kjeld Nuis i Hein Otterspeer. Do zwycięzcy pochodzący z Tomaszowa Mazowieckiego łyżwiarz stracił 0,61 s.
- Odebrało mi mowę. Wstrzeliliśmy się z formą idealnie. Mam nadzieję, że ona będzie jeszcze rosła do mistrzostw świata i dobrze się tam zaprezentujemy – przyznał Żurek, który w sobotę był siódmy na 500 m.
Pod koniec 20-osobowej stawki został zaś sklasyfikowany Piotr Michalski, który finiszował z czasem o ponad sekundę gorszym od Żurka.
Autor: mb / Źródło: Eurosport.pl; PAP