Reprezentant Polski zakwalifikował się do finału mistrzostw Europy

Akt. 11/01/2024, 12:41 GMT+1

Władimir Samojłow zajął 16. miejsce w programie krótkim i zakwalifikował się do finału rywalizacji solistów w mistrzostwach Europy w łyżwiarstwie figurowym. Impreza odbywająca się w Kownie rozpoczęła się w środę.

Upadek Camille Kovalev w programie krótkim par sportowych w ME w łyżwiarstwie figurowym

Pochodzący z Moskwy 24-letni reprezentant Polski, który w ubiegłorocznych ME był 17., za swój występ do muzyki Fatboy Slima otrzymał notę 71,05 pkt.

Władimir Samojłow

Prowadzi broniący tytułu Francuz Adam Siao Him Fa - 94,13 pkt, drugi jest brązowy medalista sprzed roku Szwajcar Lukas Britschgi - 91,17, a na trzeciej pozycji został sklasyfikowany Estończyk Aleksandr Selevko - 90,05.

Program dowolny w piątek

Szósty na półmetku rywalizacji jest wicemistrz kontynentu sprzed roku Włoch Matteo Rizzo - 80,43.

Cały program krótki Władimira Samojłowa w ME w łyżwiarstwie figurowym

Soliści program dowolny zaprezentują w piątkowy wieczór.
Wcześniej w środę zmagania rozpoczęły pary sportowe. Julia Szczecinina i Michał Woźniak w programie krótkim zajęli 11. miejsce. Prowadzą startujący w barwach Gruzji, a pochodzący z Rosji, Anastazja Metielkina i Luka Berulawa.