XI Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Świata. Medale Polaków

Akt. 21/05/2024, 19:42 GMT+2

W japońskim Kobe trwają XI Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Świata. Złoty medal dla Polski wywalczyła na razie Magdalena Andruszkiewicz, najlepsza w biegu na 100 metrów T 72 (frame running). Czempionat dla większości zawodników jest też kwalifikacją na Igrzyska Paraolimpijskie w Paryżu. Zapewniają ją złote i srebrne medale.

04.09.2021 | Polscy paraolimpijczycy mają co świętować. Róża Kozakowska wróciła do Polski z dwoma

Andruszkiewicz nie miała sobie równych w biegu finałowym.
- Było po prostu świetnie - ucieszyła się zawodniczka, cytowana przez pzsnstart.eu. - Wszystko ułożyło się idealnie. Chciałam ukończyć bieg na pudle i udało się. Do tego zrobiłam to w bardzo fajnym czasie - tak Andruszkiewicz oceniła wynik 17.51, którym poprawiła rekord Europy.

Magdalena Andruszkiewicz wygrała w biegu na 100 m T72 final

Za Polką na podium uplasowała się Hiszpanka Judith Tortosa Villa (z czasem 18.53) i Amerykanka Sayer Grooms (19.02).

Kwalifikacje na paraolimpiadę w Paryżu

Mistrzostwa w japońskim Kobe odbywają się w dniach 17-25 maja.
Andruszkiewicz jest jedną z 17 zawodniczek i zawodników (plus dwóch przewodników), którzy w reprezentują Polskę.
Jak do tej pory medale wywalczyli także dwaj inni nasi zawodnicy, oba srebrne. Michał Kotkowski w biegu na 200 metrów i Michał Derus na 100 m.
W naszej reprezentacji zabrakło części sportowców, którzy awans na paraolimpiadę w Paryżu mają już zapewniony. Najważniejsza impreza czterolecia rozpocznie się za nieco ponad trzy miesiące.