Sha'Carri Richardson pobiła dwa rekordy świata w godzinę

09/06/2019, 10:43 GMT+2

Niesamowitym wyczynem popisała się Sha'Carri Richardson. 19-letnia amerykańska lekkoatletka w ciągu kilkudziesięciu minut poprawiła rekordy świata w biegu na 100 m i 200 m juniorek.

19-latka zawojowała bieżnię podczas akademickich mistrzostw kraju w Austin.
Najpierw uzyskała czas 10,75 na 100 m. Wygrała bieg, zdecydowanie wyprzedzając na mecie Kaylę White i Twanishę Terry, a przy okazji o 0,13 s poprawiła ponad 30-letni rekord świata juniorek należący od 1977 roku do Niemki Marlies Oelsner.

Na tym jednak nadzieja amerykańskiego sprintu nie poprzestała. Niecałą godzinę później Richardson wystartowała w biegu na 200 m.

Felix dała przykład

Tym razem wywalczyła drugie miejsce za starszą o trzy lata Anglerne Annelus, ale jej czas 22,17 okazał się lepszy o 0,01 od dotychczasowego rekordu globu juniorek. Richardson odebrała go rodaczce Allyson Felix, która w 2014 roku przebiegła ten dystans w czasie 22,18. Na igrzyskach w Pekinie, Londynie i Rio Felix zdobyła potem sześć złotych medali olimpijskich.
Richardson jest również najlepszą zawodniczką w tym sezonie na 100 m wśród seniorek. Drugie miejsce na liście zajmuje 32-letnia Jamajka Shelly-Ann Fraser-Pryce 10,88.
Autor: łup / Źródło: eurosport.pl, PAP