Olimpijczyk z Rio de Janeiro David Torrence znaleziony martwy

29/08/2017, 13:46 GMT+2

Biegacz średniodystansowy, uczestnik igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, David Torrence został znaleziony martwy w basenie w swojej posiadłości. Miał 31 lat.

Amerykański sportowiec mieszkał w Scottsdale w stanie Arizona.
"Śledczy wykluczają wstępnie udział osób trzecich w śmierci Torrence'a" - brzmi oświadczenie policji.
Największym sukcesem w karierze Torrence'a był zdobyty w 2014 roku w Nassau srebrny medal mistrzostw świata sztafet na dystansie 4x1500 m. Krążek z tego samego kruszcu zdobył też rok później na igrzyskach panamerykańskich.

Zmienił obywatelstwo

Później biegacz przyjął peruwiańskie obywatelstwo, by wystartować w igrzyskach w Rio. Rzeczywiście w Brazylii pobiegł - w rywalizacji na 5000 m zajął 13. miejsce.
- To zasmucające słyszeć doniesienia o Davidzie. Jestem myślami z nim i jego rodziną - powiedział po śmierci Torrence'a Leo Manzano, wicemistrz olimpijski z 2012 roku i były kolega ze sztafety zmarłego.

Autor: pqv / Źródło: sport.tvn24.pl, bbc.com