Młodzieżowe Mistrzostwa Europy. Złoty medal Natalii Kaczmarek w biegu na 400 metrów

13/07/2019, 17:21 GMT+2

Natalia Kaczmarek wynikiem 52,34 s zdobyła złoty medal lekkoatletycznych mistrzostw Europy do lat 23 w biegu na 400 metrów. W szwedzkim Gavle Polka wyprzedziła na finiszu faworytkę z Czech Ladę Vondrovą.

Natalia Kaczmarek

Kaczmarek poprawiła swój rekord życiowy o 0,2 sekundy. Przez cały dystans była za Vondrovą, ale pokazała, że ma znakomitą wytrzymałość i na ostatnich metrach wyraźnie wyprzedziła rywalkę.
Czeszka uzyskała czas 52,40 s. Trzecie miejsce zajęła Andrea Miklos z Rumunii - 52,66.

Trzecie złoto

Złoto na 400 metrów pań jest czwartym triumfem Polaków podczas MME w Szwecji.
W piątek tytuły mistrzowskie zdobyte dwa lata temu w Bydgoszczy obronili Ewa Swoboda na 100 m i Konrad Bukowiecki w pchnięciu kulą. W sobotę mistrzem w rzucie oszczepem został Cyprian Mrzygłód.
To także szósty medal Biało-Czerwonych zdobyty podczas tej imprezy, bo dzień wcześniej po srebrne krążki sięgnęli także płotkarze Klaudia Siciarz i Michał Sierocki.
Mistrzostwa w Gavle skończą się w niedzielę.
Autor: Kali/twis / Źródło: PAP