Mistrzostwa świata w lekkoatletyce 2019: klasyfikacja medalowa [Tabela]

27/09/2019, 07:00 GMT+2

Tabela i klasyfikacja medalowa Mistrzostw Świata w lekkoatletyce 2019 wygląda nie najgorzej dla Polski. W Dausze polscy sportowcy łącznie wywalczyli sześć medali, zajmując jedenaste miejsce w klasyfikacji medalowej lekkoatletycznych mistrzostw świata.

Na poprzednich mistrzostwach było pięknie. Osiem medali - dwa złote (młociarze Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek), dwa srebrne (ośmiusetmetrowiec Adam Kszczot, tyczkarz Piotr Lisek) i cztery brązowe (skoczkini wzwyż Kamila Lićwinko, młociarze Malwina Kopron i Wojciech Nowicki oraz sztafeta pań 4x400 m) - przełożyło się na ósme miejsce w klasyfikacji medalowej.
Teraz o powtórkę było ekstremalnie trudno. Również dlatego, że w Katarze zabrakło dominatorki Włodarczyk. - Polski Związek Lekkiej Atletyki liczy, że dwanaście szans przerodzi się w cztery-pięć medali - zapowiadał przed wylotem do Kataru szef szkolenia Krzysztof Kęcki.
Cel udało się zrealizować.

Sześć polskich medali

Naszą mistrzynię godnie zastąpiła Fiodorow, która zdobyła srebrny medal w rzucie młotem. Już w pierwszej próbie pobiła rekord życiowy wynikiem 76,35 m i odniosła życiowy sukces. Zwyciężyła liderka światowej listy w tym sezonie, Amerykanka DeAnna Price - 77,54 m.
Drugi medal - undefined W emocjonującym finale Polak musiał ustąpić Amerykaninowi Samowi Kendricksowi, który obronił tytuł, i Szwedowi Armandowi Duplantisowi.
Czwartek przyniósł kolejne krążki. Nie zawiódł Fajdek, który wygrał konkurs ze sporą przewagą nad rywalami. Zadowolony ze swojej postawy nie był Nowicki, który zakończył zawody na czwartej pozycji. Ostatecznie drugi z naszych kulomiotów po medal sięgnął po proteście,jaki złożyli przedstawiciele PZLA.
Ostatniego dnia mistrzostw undefined Polak w finale na 1500 m dał z siebie wszystko, poprawił nawet rekord Polski. Poza zasięgiem wszystkich był Kenijczyk Timothy Cheruiyot.
undefined Za plecami zostawiły Brytyjki, ustanawiając przy tym rekord kraju. Złoto dla reprezentantek USA.

Lekkoatletyczne MŚ w Doha: klasyfikacja medalowa [Tabela]

Autor: pqv, lukl, kz, TG / Źródło: eurosport.pl