Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. Polska sztafeta zdobyła brązowy medal na 100 m. Wyniki i relacja

21/08/2022, 19:26 GMT+2

Polscy sprinterzy w składzie: Adrian Brzeziński, Przemysław Słowikowski, Patryk Wykrota i Dominik Kopeć zdobyli brązowy medal w sztafecie 4x100 m w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Monachium. Wygrali Brytyjczycy, a po srebro sięgnęli Francuzi.

Polacy umiejętnie przekazywali sobie pałeczkę. Biegnący na ostatniej zmianie Kopeć utrzymał trzecie miejsce i wbiegł na metę ustanawiając bardzo dobry rekord kraju - 38,15. Poprzedni był gorszy o 16 setnych.
Brytyjczycy poprawili rekord mistrzostw Europy na 37,67, zaś Francuzi uzyskali wynik 37,94.
Polska sztafeta męska 4x100 metrów z bardzo dobrej strony pokazała się już w biegu eliminacyjnym. Biało-Czerwoni poprawili najlepszy wynik w tym sezonie (38,60 s) i uzyskali bezpośredni awans do finału.
Warto zaznaczyć, że skład reprezentacji był bardzo młody, ponieważ najstarszy zawodnik Przemysław Słowikowski ma dopiero 29 lat.

Dobre otwarcie

Bardzo dobrą reakcją na starcie wykazał się Adrian Brzeziński, który później wykonał znakomitą zmianę z Przemysławem Słowikowskim. W tym czasie Niemcy źle przekazali pałeczkę, przez co nie ukończyli biegu.
Zadanie wykonał też Patryk Wykrota, a po nim świetnie na ostatniej zmianie pobiegł Dominik Kopeć. Wyprzedził Holendra Raphaela Bouju i na ostatnich metrach wydarł rywalom brązowy medal mistrzostw Europy.
Świetny start polskiej sztafety 4x100 m
Autor: fira/Srogi / Źródło: eurosport.pl, PAP