Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce Monachium 2022: Malwina Kopron nie awansowała do finału rzutu młotem

16/08/2022, 13:45 GMT+2

Brązowa medalistka ubiegłorocznych igrzysk olimpijskich Malwina Kopron nie zakwalifikowała się do finału konkursu rzutu młotem podczas rozgrywanych w Monachium lekkoatletycznych mistrzostw Europy. Z trzech startujących w zawodach Polek eliminacje przebrnęła tylko Ewa Różańska.

Malwina Kopron

Kopron, która poprzednie mistrzostwa Europy w 2018 roku ukończyła tuż za podium, w eliminacjach zawodów w Monachium spaliła wszystkie swoje próby.

Kolejny nieudany występ

Brązowa medalistka z Tokio zeszła z rzutni załamana. To jej kolejny nieudany start w tym sezonie. W lipcowych mistrzostwach świata w Eugene również nie dostała się do finału.
W fazie eliminacyjnej odpadła również Katarzyna Furmanek, która w drugiej próbie uzyskała 67,62 m. Do awansu zabrakło jej 15 centymetrów. Została sklasyfikowana na 14. miejscu.
Różańska w drugiej serii rzuciła 68,26 m i ten wynik dał jej przepustkę do decydującej rozgrywki. Reprezentantka Polski zajęła ósme miejsce w eliminacjach.
Do finału awansowało 12 zawodniczek.
Aktualna mistrzyni Europy Anita Włodarczyk jest kontuzjowana i nie startuje w Monachium.
Autor: macz / Źródło: eurosport.pl, PAP