Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce Monachium 2022: Anna Wielgosz zdobyła brązowy medal na 800 m

20/08/2022, 18:28 GMT+2

Anna Wielgosz wywalczyła brązowy medal w biegu na 800 m podczas rozgrywanych w Monachium lekkoatletycznych mistrzostw Europy. Złoto na tym dystansie zdobyła Brytyjka Kelly Hodgkinson, a srebrny medal przypadł w udziale Francuzce Renelle Lamote.

Anna Wielgosz

Polka od początku rywalizacji biegła w końcówce stawki finalistek, ale cały czas kontrolowała przebieg wydarzeń na bieżni. W pewnej chwili zrobiła się przed nią niewielka luka, którą Wielgosz wykorzystała, szybko przesuwając się o kilka pozycji.
Ostatnia prosta była już sprinterskim popisem polskiej biegaczki. Zaatakowała z piątej pozycji, znalazła wolną przestrzeń, by uwolnić się z zamknięcia przy wewnętrznej linii, po czym ruszyła przed siebie, mijając kolejne rywalki.

Pierwszy medal na wagę pozostania w sporcie

Na mecie uzyskała czas 1:59,87. Brązowy medal mistrzostw Europy jest pierwszym indywidualnym osiągnięciem w karierze 28-letniej biegaczki.
- Powoli do mnie dociera, że mogę zostać w sporcie na poważnie, bo rozważałam już zakończenie kariery - przyznała na gorąco Wielgosz w rozmowie z reporterem TVP Sport.
- Z własnych oszczędności nie da się dłużej utrzymać. Mam nadzieję, że ten medal pokaże, że warto mnie wspierać - stwierdziła brązowa medalistka.
- Nieważne, jaki to jest medal. Najważniejsze, że jest upragnione podium - cieszyła się Wielgosz.
Brązowy medal Wielgosz jest dziesiątym krążkiem wywalczonych przez polskich lekkoatletów w Monachium.
Autor: macz / Źródło: eurosport.pl