Pędziła po złoty medal i wdała się w rozmowę z tajemniczym mężczyzną

17/08/2022, 07:17 GMT+2

Takie dokonania powinny inspirować każdego. Antigoni Ntrismpioti zdobyła złoto w chodzie na 35 km podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Monachium. Największy sukces w karierze osiągnęła w wieku 38 lat. Na co dzień Greczynka jest kelnerką w rodzinnej restauracji.

Ntrismpioti czuła się w upalnych warunkach panujących w Monachium jak przysłowiowa ryba w wodzie.
Po 18 kilometrach zrównała się z Węgierką Viktorią Madarasz, a po kolejnych sześciu z Hiszpanką Raquel Gonzalez i zmierzała dość swobodnie do mety.
Uspokoiła męża
Miała tyle sił, że wdała się w rozmowę z tajemniczym mężczyzną, który śledził rywalizację na skuterze. Dopiero później okazało się, że kierowcą był mąż Antigoni.
- Rozmawiałam z moim mężem, który śledził wyścig. Powiedziałam mu: "nie martw się, mam ten medal". Jestem niesamowicie szczęśliwa, bo bardzo mocno pracowałam na ten medal. Od początku wiedziałam, że idę po zwycięstwo, ale musiałam być cierpliwa i spokojna do końca. Ostatnie kilometry to zawsze moja mocna strona - relacjonowała na mecie wydarzenia z trasy.
Greczynka osiągnęła czas 2:46.58 i miała ponad dwie minuty przewagi nad rywalkami.
Złotem w Monachium poprawiła sobie humor po występie w Eugene w lipcowych mistrzostwach świata, gdzie na dystansie 35 km zajęła najbardziej nielubianą przez sportowców lokatę - czwartą.
W USA wicemistrzostwo świata zarówno na 35, jak i 20 km wywalczyła Katarzyna Zdziebło, która w Niemczech wystąpi tylko na krótszym dystansie.
Początek tej rywalizacji w sobotę o godz. 10.15.

Autor: Srogi/twis / Źródło: eurosport.pl, PAP