Popularne sporty
Wszystkie sporty
Pokaż wszystko

Niepokojące objawy w trakcie Memoriału Skolimowskiej. "Zacząłem źle się czuć, tętno powyżej 170 uderzeń"

Emil Riisberg

07/09/2021, 06:43 GMT+2

Eivind Henriksen, srebrny medalista olimpijski z Tokio w rzucie młotem, ujawnił, że podczas lekkoatletycznego Memoriału Kamili Skolimowskiej nagle doznał migotania przedsionków serca i bardzo źle się poczuł. - Pomiędzy rzutami miałem tętno powyżej 170 uderzeń na minutę i myślałem już tylko o tym, aby dokończyć ten start - powiedział Norweg, który przejdzie dokładne badania w ojczyźnie.

Foto: Eurosport

W niedzielę Henriksen dokończył jednak rywalizację ze swoimi rywalami z Tokio - złotym medalistą Wojciechem Nowickim, który w Chorzowie był drugi i brązowym Pawłem Fajdkiem, który wygrał.

Norweg zajął trzecie miejsce, ale bardzo zaniepokoił się swoim stanem zdrowia i zaraz po powrocie do Norwegii przejdzie dokładne badania w centrum sportu wyczynowego Olymiatoppen w Oslo.

Henriksen: myślałem, że przejdzie

- Już podczas rozgrzewki zacząłem się źle czuć. Myślałem, że stan ten przejdzie, więc zdecydowałem się na start, ponieważ był dla mnie bardzo ważny. Chciałem pokonać moich przeciwników z Tokio na ich własnym terenie i czułem przed przyjazdem do Polski, że jestem w stanie to zrobić. Nagle sytuacja się zmieniła. Pomiędzy rzutami miałem tętno powyżej 170 uderzeń na minutę i myślałem już tylko o tym, aby dokończyć ten start - powiedział Henriksen na antenie kanału telewizji NRK.

Lekarz lekkoatletycznej reprezentacji Norwegii Odd Kalsnes przyznał, że sytuacja była niepokojąca.
- Henriksen cierpi na migotania przedsionków od 13. roku życia i cały czas jest kontrolowany, ale to zdarzyło się pierwszy raz podczas zawodów - wyjaśnił.

"Często u wyczynowych sportowców"

Dodał że kariera młociarza nie jest zagrożona.
- Takie dolegliwości mieli przez wiele lat nasi najlepsi sportowcy, biegaczka narciarska Marit Bjoergen, legenda biathlonu Ole Einar Bjoerndalen czy kolarz Dag Otto Lauritzen. U wyczynowych sportowców zdarza się to często, lecz dalej startują i zdobywają medale. Ważne jest regularne, częstsze niż u innych monitorowanie pracy serca - podsumował Henriksen.
Autor: kz/twis / Źródło: eurosport.pl, PAP
Powiązane tematy
Udostępnij
Reklama
Reklama