Marcin Lewandowski odebrał brązowy medal: lekkoatletyczne mistrzostwa świata - Doha 2019

06/10/2019, 18:45 GMT+2

Wspaniały dzień dla Marcina Lewandowskiego. Polski biegacz w niedzielę odebrał brązowy krążek za bieg na 1500 m lekkoatletycznych mistrzostw świata w Dausze. Podczas ceremonii wręczenia medali nasz zawodnik w geście triumfu uniósł w górę ręce zaciśnięte w pięści. Widać było, że jest niezwykle szczęśliwy.

Uszczęśliwiony Lewandowski na podium wszedł jako pierwszy. Dla niego ten brązowy medal jest spełnieniem marzeń.

Podium i rekord

Triumfował Kenijczyk Timothy Cheruiyot - 3.29,26, który w niedzielę wygrał zdecydowanie. Srebro przypadło Algierczykowi Taoufikowi Makhloufiemu - 3.31,38. Lewandowski stoczył z nim pasjonujący bój o drugie miejsce, ale przegrał minimalnie. Najważniejsze jednak, że stanął na podium.
Polak niejako przy okazji poprawił swój rekord Polski. Od teraz to 3.31,46. Poprzedni najlepszy rezultat w kraju był o 0,49 s gorszy.
To był piąty medal mistrzostw świata w dorobku Polaków. Jak się później okazało nie ostatni. Już po dekoracji medalowej Lewandowskiego po srebro sięgnęły polskie biegaczki w sztafecie 4x400. Wystąpiły one w składzie: Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic, a czasem 3.21,89 ustanowiły rekord kraju.
Autor: dasz / Źródło: eurosport.pl