Sofia Ennaoui brązową medalistką mistrzostw Europy na 1500 m

19/08/2022, 18:54 GMT+2

Sofia Ennaoui zdobyła brązowy medal w finale biegu na 1500 m na mistrzostwach Europy w Monachium, finiszując z czasem 4:03,59. Zwyciężyła Brytyjka Laura Muir, która uzyskała rezultat 4:01,08. Na drugim stopniu podium stanęła Irlandka Ciara Mageean.

Ennaoui w poprzednim czempionacie Starego Kontynentu, który odbył się w 2018 roku w Berlinie, wywalczyła srebrny medal na tym dystansie. W Monachium nasza reprezentantka nie miała problemów z awansem do finału. Wygrała swój bieg eliminacyjny z czasem 4.02,73.
Niedawno pobiegła jeszcze szybciej w Memoriale Kamili Skolimowskiej. W Chorzowie ukończyła bieg na 1500 m w 4.01,39, co jest jej najlepszym tegorocznym rezultatem. Z kolei na tegorocznych MŚ uplasowała się na piątym miejscu (4.01,43).
Liderką europejskich tabel jest Muir. Brytyjka osiągnęła w tym sezonie czas 3:55.28, który dał jej brąz na niedawno rozegranych mistrzostwach świata w amerykańskim Eugene.

Polka przespała atak Muir

Ennaoui, która przed przyjazdem do Monachium obiecała bieg na miarę medalu, rozpoczęła piątkowy finał dość spokojnie. Kontrolowała tempo rywalek, biegnąc z tyłu stawki na 10. pozycji.
Niestety przespała nieco atak rywalek i za późno przesunęła się do przodu w kluczowym momencie. Muir i Mageean były już za daleko z przodu i ostatecznie dało jej to trzecią pozycję, z bezpieczną przewagą nad goniącymi przeciwniczkami.
Polscy lekkoatleci w Bawarii wywalczyli już osiem medali mistrzostw Europy: dwa złote, trzy srebrne i trzy brązowe.
Autor: jac/twis / Źródło: eurosport.pl