Kryscina Cimanouska wystartowała w Memoriale Wiesława Maniaka: wyniki i relacja - Lekkoatletyka

16/08/2021, 07:21 GMT+2

Kryscina Cimanouska zajęła trzecie miejsce w biegach na 100 i 200 m podczas 4. Memoriału Wiesława Maniaka w Szczecinie. Był to pierwszy od igrzysk olimpijskich w Tokio start białoruskiej sprinterki, która otrzymała w Polsce wizę humanitarną.

24-letnia Cimanouska po krytyce działań władz sportowych swojego kraju została odsunięta od udziału w igrzyskach i próbowano ją zmusić do wylotu na Białoruś.
Lekkoatletka otrzymała w ambasadzie RP w Tokio wizę humanitarną. 5 sierpnia wylądowała w Warszawie. Pięć dni później ogłoszono, że dołączyła do Grupy Sportowej Orlen zrzeszającej najlepszych polskich zawodników, między innymi Anitę Włodarczyk, Justynę Święty-Ersetic, Annę Kiełbasińską i Pawła Fajdka, medalistów olimpijskich z Tokio.
To pozwoli Cimanouskiej na kontynuację sportowej kariery.

Cimanouska na podium

W niedzielę Białorusinka wystąpiła w Memoriale Wiesława Maniaka w Szczecinie. W biegach na 100 i 200 m zajęła trzecie miejsce.
W obu dystansach najszybsza była płotkarka Pia Skrzyszowska. Na krótszym wygrała czasem 11,41, a na dłuższym poprawiła rekord życiowy, który od teraz wynosi 23,05.
Cimanouska uzyskała odpowiednio 11,49 i 23,46.
Białoruska sprinterka zajęła szóstą lokatę w 2015 roku w biegu na 100 m w mistrzostwach Europy juniorów w Eskilstunie (Szwecja). Dwa lata później zdobyła na tym dystansie srebrny medal młodzieżowych ME w Bydgoszczy. W 2019 roku wygrała bieg na 200 m podczas Uniwersjady rozgrywanej w Neapolu. To także uczestniczka seniorskich ME i MŚ.

Autor: kz/twis / Źródło: eurosport.pl, PAP