Karolina Kołeczek nie awansowała do finału biegu na 100 m przez płotki - lekkoatletyczne mistrzostwa świata w Doha 2019

06/10/2019, 16:48 GMT+2

Karolina Kołeczek nie zdołała awansować do finału biegu na 100 m przez płotki lekkoatletycznych mistrzostw świata w Dausze. Czas 12.86 dał jej czwarte miejsce w drugiej serii półfinałowej, co okazało się niewystarczające do sukcesu. Sama zawodniczka była jednak bardzo zadowolona ze swojego startu w MŚ.

Z trzech biegów półfinałowych mogły awansować po dwie najszybsze zawodniczki i dwie z najlepszymi czasami. Zadanie dla Kołeczek było bardzo trudne.

Za wysokie progi

26-latka dobrze wystartowała, sprawnie pokonywała kolejne płotki, ale na mecie do najlepszych zawodniczek trochę jej jednak brakowało. Pokonały ją Amerykanka Kendra Harrison (12:58), oraz dwie Jamajki - Megan Tapper (12.61) i Yanique Thompson (12.80).

Jeszcze przed biegiem Polki było wiadomo, że aby awansować będzie musiała pobiec dużo szybciej od swojego rekordu życiowego. Wynosi on 12,75, a został ustanowiony 16 czerwca 2019 roku. Ta sztuka się nie udała, choć wynik 12,78 z ćwierćfinału mógł dawać nadzieję.
Lekkoatletka AZS UMCS Lublin ostatecznie zakończyła rywalizację na dwunastej pozycji. Ostatnia zawodniczka, która cieszyła się z awansu na ósmej pozycji - Andrea Carolina Vargas osiągnęła czas 12.65 i pobiła rekord swojego kraju. To póki co za szybko dla Kołeczek.
W finale złoty medal mistrzostw świata zdobyła Amerykanka Mia Ali (12.34), która finiszowała przed swoją rodaczką Kendrą Harrison (12.46) i Jamajką Danielle Williams (12.47).
Transmisje z mistrzostw w Eurosporcie 1 oraz usłudze Eurosport Player.
Autor: dasz / Źródło: eurosport.pl, PAP