European Athletics Golden Tracks 2021: Kto zwyciężył? Jakie miejsca Polaków? - lekkoatletyka

17/10/2021, 06:30 GMT+2

Karsten Warholm z Norwegii i Sifan Hassan z Holandii to najlepsi lekkoatleci Starego Kontynentu 2021 roku. W szwajcarskiej Lozannie odbyła się gala European Athletics Golden Tracks. Wyróżniono również Marię Andrejczyk.

Andrejczyk, która podczas igrzysk olimpijskich w Tokio została wicemistrzynią w rzucie oszczepem, otrzymała nagrodę European Athletics Community Award.
W ten sposób została doceniona za wystawienie medalu na aukcję charytatywną, podczas której zbierano pieniądze na operację serca młodego chłopaka.
W gronie najlepszych lekkoatletek roku drugie miejsce zajęła Anita Włodarczyk, trzykrotna z rzędu złota medalistka IO w rzucie młotem, która triumfowała także oczywiście w Tokio.

Wszechstronny Francuz

Zwycięstwo w tej kategorii powędrowało do Hassan. Ona zdobyła trzy medale tegorocznych igrzysk: złote na 5000 m i 10 000 m oraz brązowy na 1500 m.
Wśród panów nie mogło być wątpliwości, kto wygra. Nagroda trafiła w ręce Warholma. Norweg jest mistrzem olimpijskim z Tokio i rekordzistą świata w biegu na 400 metrów przez płotki.
Tytułami wschodzących gwiazd wyróżniono: holenderską 21-letnią biegaczkę na 400 metrów Femke Bol oraz wszechstronnego 19-letniego Francuza Sashę Zhoyę, który startuje w sprincie, biegach przez płotki i skacze o tyczce.
European Athletics Golden Tracks to plebiscyt, w którym najpierw głosują kibice w mediach społecznościowych. Ich wskazania to 25 procent ostatecznych wyników. Reszta to wybór ekspertów i władz europejskiej lekkoatletyki.
Autor: Srogi / Źródło: eurosport.pl