Erriyon Knighton poprawił rekord Usaina Bolta na 200 m w rywalizacji kadetów - Lekka atletyka

01/06/2021, 11:55 GMT+2

Po niemal 18 latach rekord Usaina Bolta został pobity. Podczas lekkoatletycznych zawodów w Jacksonville na Florydzie Erriyon Knighton przebiegł 200 m w czasie 20,11 s. 17-letni Amerykanin został nowym nieoficjalnym rekordzistą świata kadetów (U18).

Bolt w lipcu 2003 roku uzyskał 20,13. Później Jamajczyk został najbardziej utytułowanym sprinterem w historii. Do niego należy też rekord świata na tym dystansie, wynoszący 19,19.

Już dziś imponuje wynikami

Knighton zapowiada się równie obiecująco. 100 m przebiegł już w 9,99, ale przy zbyt sprzyjającym wietrze, a jego oficjalny rekord życiowy na tym dystansie to 10,16 (rekord świata Bolta to 9,58).
- Bardzo szanuję Usaina. Według mnie jest na samym szczycie światowego sprintu - powiedział po swoim biegu młody Amerykanin.
W Jacksonville Knighton na finałowej prostej wyprzedził faworyta rywalizacji olimpijskiej na 100 m Trayvona Bromella. Po minięciu linii mety miejscowi fani zgotowali mu wielką owację.
- Mam wrażenie, że dziś zaprezentowałem mój najwyższy poziom - przyznał sprinter, który po ukończeniu szkoły średniej od razu przeszedł na zawodowstwo.
Autor: br / Źródło: Eurosport.pl; PAP