Dominacja Chinek w chodzie na 20 km, 21. miejsce Katarzyny Zdziebło - Mistrzostwa Świata w lekkoatletyce 2019

30/09/2019, 04:33 GMT+2

Rozdano kolejne medale lekkoatletycznych mistrzostw świata. Chód na 20 km w Dausze zdominowały Chinki, zajmując całe podium. Złoto wywalczyła Hong Liu. Druga była Shenjie Qieyang, a trzecia Liujing Yang. Na 21. miejscu rywalizację ukończyła Polka Katarzyna Zdziebło.

Zdyskwalifikowana została obrończyni tytułu Jiayu Yang.

Reprezentantki Chin od samego początku narzuciły swoje tempo i ani przez moment nie były zagrożone przez rywalki.

Trudne warunki na trasie

23-letnia Zdziebło, która zadebiutowała w mistrzostwach świata, do zwyciężczyni straciła niespełna sześć minut i może uznać swój występ za udany.

Początkowo chód miał się odbyć pół godziny wcześniej, ale start przesunięto na 23.59 czasu miejscowego ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Liczono, że temperatura spadnie poniżej 30 stopni, ale tak się nie stało.

Mistrzostwa potrwają do 6 października. Polacy dotychczas wywalczyli jeden medal - srebro w rzucie młotem zdobyła Joanna Fiodorow.
Transmisje z mistrzostw w Eurosporcie 1 oraz usłudze Eurosport Player.