Anita Włodarczyk pokonana. Ruth Beitia lekkoatletką Europy

16/10/2016, 13:14 GMT+2

Mistrzyni olimpijska w skoku wzwyż z Rio de Janeiro Hiszpanka Ruth Beitia została najlepszą lekkoatletką Europy tego sezonu w plebiscycie European Athletics. Nominowana była młociarka Anita Włodarczyk, która w Brazylii także wywalczyła pierwsze miejsce.

W gronie mężczyzn triumfował złoty medalista igrzysk w biegu na 5000 i 10000 m Mo Farah. Brytyjczyk wygrał ten plebiscyt już trzeci raz w karierze.

Gala odbyła się w portugalskim mieście Funchal na Maderze.

Dwa rekordy świata Włodarczyk

37-letnia Beitia w bieżącym roku triumfowała również w mistrzostwach Europy, a w halowych mistrzostwach świata zdobyła srebro.

W finałowej trójce wśród kobiet była Włodarczyk, która W Brazylii pobiła własny rekord świata wynikiem 82,29. Niedługo później poprawiła i ten rezultat, uzyskując 82,98 podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej w Warszawie.

Wschodzącymi gwiazdami wybrano belgijską siedmioboistkę Nafissatou Thiam - która w Rio de Janeiro zdobyła złoto - oraz mistrza Europy w trójskoku Niemca Maksa Hessa.

Przed rokiem mianem tym uhonorowano kulomiota Konrada Bukowieckiego.
Autor: rk / Źródło: pzla.pl, PAP